
Immunvédelem



Kiderült, hogyan betegít meg a stressz
Egyéb káros hatásai mellett a stressz immunvédelmünket is gyengíti, így védtelenebbé tesz olyan fertőzésekkel szemben, mint például a COVID-19 és az influenza. Amerikai kutatók egérkísérletek során felfedezték, milyen folyamatok húzódhatnak meg a jelenség hátterében.


Kiderült, miért gyengül az immunrendszer a korral
Közismert, hogy az idős emberek fogékonyabbak lehetnek a különféle fertőzésekre, illetve szervezetük védelme nem képes olyan erős immunválaszt adni, mint fiatalabb életkorban. Amerikai kutatók szerint a jelenség oka a nyirokcsomók öregedésében rejlik, felfedezésük pedig a vakcinahatékonyság javításában és a rákkezelésben egyaránt nagy előrelépést hozhat.


"Az immunrendszer olyan, mint egy laktanya"
Az őszi-téli időszak beköszöntével évről évre előtérbe kerülnek a légúti fertőzések, ezzel együtt pedig az immunerősítés témaköre is. Szeretnénk egészségünket óvva minél szilárdabbá tenni szervezetünk védelmét, amihez számtalan különböző módszer és termék reklámjával lehet találkozni a mindennapokban. De vajon tényleg lehetséges megacélozni az immunvédekezést, és ha igen, mire támaszkodhatunk ez ügyben?




Kapcsolódó videók

A legfontosabb védőoltások
A védőoltások nemcsak az oltott személyt, hanem a közösséget is védik a fertőzésekkel szemben. A legfontosabb gyermekkori vakcinákat dr. Nagy Ilona csecsemő- és gyermekgyógyász foglalta össze.
A legfontosabb védőoltások
A védőoltások nemcsak az oltott személyt, hanem a közösséget is védik a fertőzésekkel szemben. A legfontosabb gyermekkori vakcinákat dr. Nagy Ilona csecsemő- és gyermekgyógyász foglalta össze.
Gyógyszerkereső
Olvasd el aktuális cikkeinket!






Kis híján fél szemére megvakult a fiatal orvos – egy új módszer mentette meg
Egy rejtélyes szemgyulladás miatt kis híján elvesztette a látás egy orvosnak készülő fiatal nő az Egyesült Királyságban. A hagyományos módszerek csődöt mondtak, de végül egy csúcstechnológiás metagenomikai teszt segített megoldást találni a betegségre.



Nyugaton, délnyugaton és északkeleten lesz szakadozottabb a felhőzet, másutt jellemzően erősen felhős vagy borult marad az ég. Egyre kevesebb helyen eshet az eső. A Nyugat-Dunántúlon és északkeleten élénk, néhol erős széllökések kísérik az északias szelet. A legmagasabb nappali hőmérséklet általában 11 és 16 fok között alakul, ennél kissé melegebb a kevésbé felhős tájakon lehet. Késő estére 8 és 14 fok közé hűl a levegő. A frontérzékenyeknek ma nehéz napjuk lehet, az esőfelhők viszont szép lassan elvonulnak.