
Sars



Ezért fertőzőbbek egyes koronavírustörzsek, mint mások
A SARS betegséget és a COVID-19-et okozó koronavírusok tüskefehérjéi "aktív" és "inaktív" helyzetbe kapcsolhatnak. Ezek a mozgások jelentősen befolyásolhatják, hogy a SARS-CoV-2 vírus miért fertőzőbb az első SARS-vírusnál, illetve arra is hatnak, hogy mennyire erős az egyes variánsok fertőzőképessége.

Koronavírus: hány évig érezhetik hatásait a fertőzöttek?
A koronavírus eddig közel 5,6 millió embert fertőzött meg és 350 ezer életet követelt a világon. Ugyanakkor 2,4 millió ember felgyógyult, pontosabban őket gyógyultnak tekintik, ám a betegség legyőzése csak az első volt az egészségükért folytatott csatákból, amelyeket a SARS-CoV-2 vírussal való találkozásuk miatt meg kell vívniuk.

Koronavírus: miért okoz súlyos állapotot szívbetegeknél?
Még korántsem teljesek az ismereteink a COVID-19 keringési rendszerre gyakorolt hatásáról. Van azonban egy tanulmány, amelynek szerzői szerint a korábban fertőző koronavírusokra vonatkozó kutatási ismeretek segíthetnek megismerni jobban az új vírust.


Koronavírus: az influenzához hasonlóan terjed
Az új koronavírus inkább az influenzához hasonlóan viselkedik, nem pedig úgy, mint az azonos családba tartozó SARS-vírus. Emiatt az új kór jóval könnyebben terjed a korábban feltételezettnél - állapították meg a kínai kutatók a fertőzött betegek orr- és garatváladékának mintáit vizsgálva.


Gyógyszerkereső
A gomolyfelhők az esti órákban feloszlanak, de addig az északnyugati tájakon futó zápor még előfordulhat. Éjszaka derült vagy gyengén fátyolfelhős, száraz idő várható. A légmozgás gyenge vagy mérsékelt lesz. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet nagyrészt 8 és 13 fok között alakul, de a hidegre hajlamos északkeleti helyeken pár fokkal hidegebb, míg a magasabban fekvő részeken, vízpartokon és a nagyobb városokban enyhébb lehet a hajnal. Jó hír, hogy még mindig egy anticiklon határozza meg térségünk időjárását, így fronthatással továbbra sem kell számítanunk.