Tejtermék
Hogyan kerülhet szennyezőanyag a tejbe?
Nemrégiben nagy port kavart a hír, miszerint szennyezett tejet és tejtermékeket találtak egy Győr-Moson-Sopron megyei tejüzemben. A problémás tejtermékekben határérték feletti aflatoxin-szennyezést mutattak ki. De mi az aflatoxin, és hogyan kerülhet a tejbe?
Antibiotikumot szedett? Erre kell figyelnie!
A hosszú ideig tartó gyógyszerszedés, az antibiotikum-kúra, a krónikus stressz, az egészségtelen életmód, de néhány betegség is károsíthatja, roncsolhatja a bélflóránkat. Mit tehetünk azért, hogy a jótékony hatású baktériumok újra jól érezzék magukat?
Gyógyszerkereső
Kérdések - válaszok
Mivel laktózintoleranciám van, semmiféle tejtermeket nem fogyaszthatok, vagy csak nagyon kis mennyiségben. Sajnos a kalc...
Az olajos magvak, teljes őrlésű pékáruk jelenthetnek megoldást ilyen esetben, illetve a laktózmentes tej, melyet már Ca-mal dúsítanak, és szójajoghurtok,- tejek jöhetnek szóba.
Gyermekkorom óta nem fogyasztok tejtermékeket, joghurtot. A fehérjét lényegében csak a húsból, tojásból nyerem. Az olyan...
A kalciumpótlást javasolnám tabletta vagy pezsgőtabletta formájában. Amennyiben hölgyről van szó, ez később nagyon fontos a klimax után várhatóan kialakuló csontritkulás megelőzésében. A tejtermékek a legfontosabb kalciumforrások.
Rendszeresen szedek fogamzásgátló tablettát, és ügyelek a helyes szedésére. Tudom,hogy a tej-és tejtermékek semlegesítik...
A fogamzásgátlók hatását semmilyen étel, így a tejtermékek sem befolyásolják. Ön tehát téves információt kapott. Vannak olyan gyógyszerek, melyeket tejjel nem szabad bevenni, de ez egyáltalán nem érvényes a fogamzásgátlókra.
Olvasd el aktuális cikkeinket!
ALS: az első jel lehet, ha összetöröd a poharakat a mosogatóban
Karsai Dániel tragikus érintettsége miatt került a köztudatba az ALS-nek is hívott amiotrófiás laterálszklerózis. A visszafordíthatatlan leépüléssel járó, szörnyű betegség tulajdonképpen bármelyik életkorban kialakulhat, az alábbi tünetek figyelmeztethetnek rá.
Nyugat felől egyre nagyobb területen csökken a felhőzet, hajnalra általában csak fátyolfelhőzet marad. Az Északi-középhegység tágabb környezetében és a főváros környékén viszont (zúzmarás) köd, rétegfelhőzet képződhet. Számottevő csapadék nem várható, de a ködös tájakon szitálás, ónos szitálás előfordulhat. A délies szelet a Dunántúlon néhol élénk lökések kísérhetik. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet általában -3 és +3 fok között várható, de a szeles délnyugati részeken akár +4, +6 fok is lehet, míg a szélárnyékos, hóval borított északkeleti tájakon akár -10 fokig is lehűlhet a levegő. Napközben egy melegfront súrolja az ország északi területeit, ami sokaknál válthat ki kellemetlenséget.