Áfonya
Próbáljunk minél többet fogyasztani ebből a bogyós gyümölcsből, mert nagyon komoly agyvédő hatása van. A szerv zsíros és vizes részeit is képes óvni a szabad gyökök káros hatásaitól, ami elég kevés ételről mondható el.
Q10 koenzim
Ez az enzim nagyon sok testünkben zajló biokémiai folyamatért felelős, és agyunk működésére is hatással van. Ha szeretnénk megelőzni az Alzheimer-kór kialakulását, akkor naponta 100 miligrammnyi mennyiséget érdemes szedni belőle, különösen 40 éves kor fölött, amikortól folyamatosan csökken mennyisége a szervezetünkben.
Kurkumin
A kurkumában található összetevő nemcsak a memóriavesztéstől védi az agyat, hanem az Alzheimer-kór kialakulásától is. Az anyag adja a fűszer élénksárga színét adja és gátolja a betegségért vélhetően felelős béta-amiloid plakkok kialakulását.
Agytorna, tanulás
Nagyon fontos, hogy időről-időre igyekezzünk új ingerekkel bombázni agyunkat idősebb korban is. Olvassunk sokat, tanuljunk új nyelveket vagy bármilyen új dolgot, fejtsünk keresztrejtvényt, maradjunk szellemileg is aktívak. Ez idősebb korban ugyanolyan fontos, mint a rendszeres testmozgás.
Szőlő, szőlőlé
A vörös szőlőben rezveratol található, amely bizonyítottan segít gátolni az agykárosodás és bizonyos agybetegségek kialakulását. Amikor szezonja van, együnk meg naponta egy marék szőlőt vagy igyunk egy pohár szőlőlevet.
Dió
Nem véletlen, hogy a dióbél annyira emlékeztet az agyra, fogyasztása ugyanis védi az agyat a szabad gyökök káros hatásaitól a benne található omega-3 zsírsavnak köszönhetően.
Forrás: care2.com