Gránátalma
A gránátalmát érdemes akár napi rendszerességgel is fogyasztani, hiszen nagyon sok benne az antioxidáns, amelynek ráadásul a felszívódási aránya is kiváló. Védi az agyat a szabad gyökök káros hatásai ellen, ezáltal nemcsak az Alzheimer-kór, hanem a demencia ellen is hatásos megelőzési módot kínál.
Hagyjuk el az öblítőket!
Több kutatás is igazolja, hogy az öblítőszerek jó részében olyan összetevők találhatóak, amelyek védtelenebbé tehetik az agyat az Alzheimer-kórral szemben. Ilyen például a benzil-acetát, amely szinte minden öblítőszerben megtalálható.
Kék áfonya
Az apró bogyókban rengeteg olyan vegyület található, amely megvédi az agy különböző részeit a szabad gyökök káros hatásaitól. Az áfonya ráadásul természetes gyulladáscsökkentő is, illetve serkenti azoknak a fehérjéknek a termelődését, amelyek a hirtelen belső hőmérsékletváltozástól és egyéb stresszfaktoroktól védik az agyat.
Kurkumin
A kurkuma sárga színét adó kurkumin segíthet megvédeni az agyat a memóriavesztéstől és az Alzheimer-kórtól egyaránt. A kurkumin több olyan kísérletben is ígéretesen szerepelt, amelyben az Alzheimer-kór kialakulásáért felelősnek tartott béta-amiloid plakkok képződését igyekeztek meggátolni.
Csökkentsük a cukorbevitelt!
A magas cukortartalmú táplálkozás csökkenti egy agyi eredetű növekedési faktor, a BDNF termelődését. Ennek hiányában az agyban nem jönnek létre új emlékképek, ezáltal nem tudunk új dolgokat megtanulni. Az alacsony BDNF-szintet a cukorbetegséggel, a depresszióval és a demenciával is kapcsolatba hozták már.
Forrás: care2.com