Megállítható az Alzheimer-kór

A Southampton University tudósai megállapították, hogy ha csökkentik az agyszövet gyulladását, azzal elejét vehetik az Alzheimer-kór további fejlődésének. Ez a felismerés pedig új gyógyítási utakat nyithat, s teheti sokkal jobbá számos idős ember életét.

Az Alzheimer-kór progressziójának lelassítása fontos kutatási terület, hiszen az idős emberek sokkal hosszabb ideig láthatják el magukat, és élhetnek teljesebb életet, ha a betegség nem kényszeríti őket mások jóindulatára.

A southamptoni kutatók rájöttek, hogy ha gátolják az egyik agyi receptor működését, amely az immunsejtek szabályozásáért felelős, akkor megakadályozzák a betegséget jelző memória- és a viselkedésváltozást is.

Az emlékezetzavarokkal, beszédzavarokkal és egyéb tünetekkel járó Alzheimer-kórnak négy szakaszát különíthetjük el. Ha bizonyos változásokat észlelünk családtagjainkon vagy akár saját magunkon, érdemes mihamarabb orvoshoz fordulni! Korábban úgy gondolták, hogy az Alzheimer-kór megzavarja az agy immunválaszait. De az új felfedezés arra utal, hogy az agyban keletkező gyulladás hajtja előre a betegség kifejlődését. A kutatócsapat azt reméli, hogy a felfedezése új kezelésekhez vezet, s lesz hatékony eljárás az Alzheimer-kór ellen , amelyre jelenleg nincs gyógymód.

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

Megállapították, hogy ha csökkentik az agyszövet gyulladását, azzal elejét vehetik az Alzheimer-kór további fejlődésének

Dr. Diego Gomez-Nicola, a tanulmány vezető szerzője elmondta: „Ezek a felfedezések, amennyire csak a bizonyítékok alátámaszthatják, feltárták az Alzheimer-kór továbbfejlődésének útját. A következő lépés az, hogy szorosan együttműködve a partnereinkkel a gyógyszeriparban, találjunk egy biztonságos és megfelelő hatóanyagot, amelyet tesztelhetünk, hogy lássuk, hogyan működik az emberben.”

A tudósok a vizsgálatok során azonos korú egészséges és Alzheimer-kóros agyból származó szövetmintákat is használtak A mintákban megszámolták az úgynevezett mikroglia sejteket. Ezek a sejtek a sérült idegszövetben jelennek meg, és többek között eltávolítják a károsodott idegsejteket. A kutatók azt találták, hogy e sejtekből sokkal több volt az Alzheimer-kóros szövetekben. Továbbá azoknak a molekuláknak a száma, amelyek mikroglia sejtek számát szabályozzák a betegség súlyosságával korreláltak.

Forrás: Dailymail

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

40 felett erre figyeljenek a nők és a férfiak

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Melegfront
Maximum: +3 °C
Minimum: -3 °C

Általában erősen felhős vagy borult idő várható, majd a délután északnyugat felől vékonyodik, szakadozik, csökken a felhőzet, de a keleti megyékben akár estig felhős maradhat az ég. Délelőttig a csapadékzóna az ország nagyobb részén áthalad, addig az északkeleti harmadban még havazásra, dél felé haladva egyre inkább havas esőre, esőre lehet számítani. Délután már csak a déli és keleti megyékben valószínű gyenge intenzitású - legfeljebb vegyes, estétől akár szilárd halmazállapotú - csapadék. Az északnyugati szél főként hazánk délnyugati felén megerősödik, Sopron és a Bakony környékén akár viharos lökések is előfordulhatnak. A legmagasabb nappali hőmérséklet 0 és +7 fok között alakul. Késő estére -5 és +2 fok közé hűl le a levegő. Úgy tűnik, a keddi nap számos időjárási jelenséget felvonultat. Lesz napsütés, havas eső, széllökések és zápor is.