A bélrendszerünkről ezt eddig nem tudtuk

Bélrendszerünk nem csupán az emésztési folyamatokban vállal szerepet, de alvásunkat és memóriánkat is befolyásolja az állapota.

A kor előrehaladtával a fizikai mellett a szellemi képességek is lassú hanyatlásnak indulnak. Ez azonban nem mindenkit érint azonos módon, sok idős ember még a nyolcvanas-kilencvenes éveiben is mentálisan friss tud maradni. A legújabb kutatások szerint a gyomor egészsége is hozzájárulhat a memória frissességéhez.

5 dolog, amelytől javul a memória Bár egyelőre nincs olyan varázsszer, amely segítene megvédeni és felturbózni a memóriát, számtalan olyan élelmiszer létezik, amelyet ha beiktatunk étrendünkbe, javíthatjuk emlékezőképességünket. Kattintson a részletekért!

Ezért fontos a bélrendszerünk egészsége

Bélrendszerünkben változatos baktériumflóra él, amelynek tagjai részt vesznek az

anyagcsere-folyamatokban, a szénhidrátok lebontásában, serkentik több ásványi anyag felszívódását, és bizonyos vitaminokat is termelnek. Az itt található mikrobiom több ezer baktériumcsaládból áll, az embert alkotó sejtek 57 százalékát ezek adják. Összetételük, akárcsak az ujjlenyomat minden embernek egyedi összetételű, és születésünktől kezdve számos dolog befolyásolta (például hogy milyen antibiotikumokat fogyasztottunk, hogyan étkeztünk, milyen betegségeink voltak, vagy kikkel szexeltünk).

A bélrendszerünk a memóriánkra is hatással van
Bélrendszerünk a memóriánkra is hatással van

Amerikai kutatók a közelmúltban azt is bizonyították, hogy a bélbaktériumok összetétele az agyunk működésére is befolyással van. Kísérleti egerekbe juttatták a Lactobacillus nevű baktériumot, és megállapították, hogy az anyagcsere-változás mellett az állatok memóriája is jobb lett, mint a baktériummal nem kezelt kontrollcsoporté. Mikrobiomunk emellett alvásciklusunkra is hatással van, illetve fordítva - az alvási szokások a bélbaktériumok összetételét is befolyásolják.

A szakértők azonban hangsúlyozták: mivel a mikrobiom összetétele egyénenként eltérő, nehéz egy általános készítménnyel befolyásolni. Az sem oldja meg minden problémánkat, ha nagy arányban kezdjük fogyasztani a probiotikumokat , és bizonyos élelmiszereket kizárunk az étrendünkből. Az egészséges és változatos táplálkozás, a sok vitamin fogyasztása azonban segíthet megőrizni a gyomor egészségét is.

Forrás: Daily Mail

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Nincs front
Maximum: +12 °C
Minimum: +0 °C

A pára, köd (itt-ott lassabb) feloszlása után napos időben lesz részünk fátyolfelhőkkel. Csapadék nem alakul ki. A légmozgás döntően gyenge vagy mérsékelt. A legmagasabb nappali hőmérséklet 11 és 15 fok között alakul. Késő estére -3 és +6 fok közé hűl le a levegő. Fronthatások napközben nem okoznak kellemetlenséget, így a frontérzékenyek tünetei várhatóan nem erősödnek fel.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra