Az egész napos állástól, járkálástól például bármikor bedagadhat a lábunk, főleg, ha nem vagyunk az ilyesmihez hozzászokva. Sokat enyhíthetünk a dolgon, ha amikor csak tehetjük, felpolcoljuk a lábunkat: a legjobb, ha olyan magasra tudjuk emelni, hogy a szívünknél feljebb legyen, mert így javíthatunk a keringésünkön. Az ilyen jellegű lábdagadás egy éjszaka alatt teljesen elmúlik.
Fontos a kényelmes lábbeli
Ha túl szoros a cipőnk , akkor is számíthatunk lábduzzadásra. Különösen a nőkre jellemző ez, akik sokszor préselik körömcipőkbe és szandálokba a lábfejüket a csinosabb megjelenés érdekében. Az összepréselődő lábujjak lelassítják a vérkeringést, ettől pedig a lábfej elég gyorsan megdagad. Mindig válasszunk megfelelő méretet, és a különböző talpbetétek is sokat segíthetnek a problémán.
Ha valaki felszed pár kilót , rövid időn belül tapasztalni fogja, hogy a lábai sokkal gyakrabban dagadnak meg, mint korábban - nem véletlen, hogy a kismamák is rendszeresen küzdenek ezzel a problémával. Ilyenkor különösen fontos a kényelmes cipő és a lábak rendszeres felpolcolása.
Legyen zökkenőmentes a vér keringése
A keringési rendellenességek tünete is lehet a lábdagadás , ritkábban pedig érelzáródás is kiválthat ilyesmit, mert ilyenkor a vér nem jut vissza a szívhez, hanem megakad a végtagoknál. Ha felpolcolás, pihentetés hatására nem múlik a dagadás, mindenképpen menjünk orvoshoz!
Bakteriális vagy gombás fertőzés is okozhat duzzanatot. Ilyenkor gyulladás is kialakulhat, így ha a dagadással együtt seb, kiütés vagy csípés is van a lábunkon, és nem akar elmúlni, mutassuk meg szakembernek, hogy felírhasson valamilyen antibiotikumot vagy gyulladáscsökkentőt.
Forrás: womenshealthmag.com