A rekedtség egy tünet, amit a hangképzési zavarok okozhatnak, amelyeket alapvetően két csoportba oszthatók: lehetnek szervi - és funkcionális eredetűek - derül ki a dr. Holpert Valéria fül-orr-gégész és foniáter szakorvos lektorálásával készült cikkünkből.
A rekedtség valamennyi korcsoportot érintheti, a gyerekeket és a felnőtteket egyaránt. Akármilyen eredetű legyen is, rekedtségről akkor beszélünk, amikor a fülünkkel észlelt hang nem tiszta. Ez a beteg szempontjából azt jelenti, hogy hangját nehezen vagy nem tudja modulálni, nem tud hangerőt fokozni, képtelen arra, hogy egy hosszabb szöveget érthetően elmondjon. Ha a rekedtség hosszú ideig fennáll, akkor az érintett egyre jobban túlerőlteti a hangképző szerveit , egyre rekedtebb lesz, interperszonális kapcsolata pedig sérül.
A rekedtség jellemzően megszűnik az azt kiváltó betegség elmúltával, de előfordul az is, hogy ez az állapot végleges marad. Milyen kezelési lehetőségek vannak, mennyi esély van a gyógyulásra, illetve milyen szövődményei lehetnek a betegségnek?
A részleteket ide kattintva olvashatja el , ahol további hasznos tudnivalókat is talál.