Házi módszerek ótvar ellen

Az impetigo, vagyis az ótvar egy nagyon fertőző bőrbetegség, mely elsősorban az arcot, a nyakat, a karokat és a lábakat érinti. Okozói baktériumok, és a leggyakrabban kisgyeremekeket érinthet. Mit tehetünk ellene otthon?

Az ótvar egy rendkívül fertőző, bakteriális eredetű bőrbetegség, melyet általában a streptococcus pyogenes, illetve a staphylococcus aureus okoz. A kórokozók sérüléseken, sebeken, elvakart rovarcsípéseken keresztül kerülnek be a bőrbe. A fertőzés kockázatát fokozhatja, ha a bőr eleve sérült, például ekcéma miatt.

Az ótvar kezelése

Az impetigónak számos altípusa van, és a tünetek erőteljesen függnek a típustól, de a közös tünetek közé tartozik például az érintett terület viszketése, vörös, gulladt, pattanásszerű, folyadékkal teli hólyagok megjelenése, váladékozó hámhiány. A kezelés a tünetek súlyosságától és a betegség típusától függ, de gyógyszerrel általában jól kezelhető. Mit tehetünk a gyorsabb gyógyulásért otthon?

A melegítés hatására csökken a gyulladás, a meleg elpusztíthatja a betegségeket okozó baktériumokat, emellett segít "kiszárítani" a bőrproblémákat. Egy tiszta törülközőt vagy textilpelenkát mártsunk meleg vízbe, majd alaposan csavarjuk ki a felesleget. Tegyük a meleg vizes textilt az érintett területre, ismételjük naponta többször. Hajszárítót (alacsony fokozaton) is használhatunk a melegítéshez.

A teafaolajnak antibakteriális, gyulladáscsökkentő és fertőtlenítő hatásai is vannak, így segíthet a fertőzés elleni küzdelemben, és a tüneteket is enyhítheti. Tegyünk 5 csepp teafaolajat egy evőkanál olívaolajba, majd ezzel kenjük be az érintett területet. Hagyjuk hatni húsz percig, majd alaposan mossuk le langyos vízzel. Ismételjük naponta 2-3 alkalommal.

A teafaolaj remek gyógyír lehet az ótvarra

A teafaolaj remek gyógyír lehet az ótvarra A grapefruitmag kivonatának antioxidáns, gyulladásgátló , erősítő és antibakteriális hatásai egyaránt vannak, fertőtleníti az érintett területet és felgyorsítja a gyógyulást is. Tegyünk néhány csepp grapefruitmag kivonatot fél deci vízbe, majd ebbe a keverékbe mártsunk vattakorongot. A vattakoronggal törölgessük át az érintett területet, naponta 2-3 alkalommal.

A manukaméz olyan tulajdonságokkal rendelkezik, amelyek meggyorsítják a gyógyulást, emellett pedig megakadályozzák a betegséget okozó baktériumok terjedését. Az immunrendszernek is jót tesz, így az hatékonyabban tud a kórokozók ellen harcolni. A manukamézet használhatjuk külsőleg, pakolásként, de belsősleg is, például úgy, hogy naponta két-három kiskanálnyit elfogyasztunk.

Kutatások szerint a cinknek nagyon fontos szerepe van az immunrendszer működésében, és a baktériumok elleni küzdelemben. A cinkben gazdag ételekkel sikeresen küzdhetünk az impetigo ellen, különösen akkor érdemes ezeket az étrendünkbe illeszteni, ha a fertőzés fokozott rizikójának vagyunk kitéve (például sok időt töltünk gyermekek között). Cinkben gazdag ételek a hüvelyesek, a tengeri herkentyűk, az olajos magvak és a teljes kiőrlésű gabonafélék. A cink egyébként más fertőző betegségekkel szembeni ellenálló-képességünket is növelheti.

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

40 felett erre figyeljenek a nők és a férfiak

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Melegfront
Maximum: +6 °C
Minimum: -1 °C

Nyugat felől megnövekszik, megvastagszik a felhőzet. Késő este északnyugaton már előfordulhat havazás, havas eső. Az ország északkeleti felén ismét nagy területen lesz erős, helyenként viharos az északnyugati, nyugati szél, majd átmenetileg csillapodik a légmozgás. Késő este -5 és +4 fok között alakul a hőmérséklet. Úgy tűnik, a keddi nap számos időjárási jelenséget felvonultat. Lesz napsütés, havas eső, széllökések és zápor is.