Az orvoscsoport tagjainak sikerült helyreállítaniuk a páciensek orrcimpáját egy egyedülálló eljárás segítségével, aminek során az orrsövényükből vettek ki sejteket. Egy évvel a műtétet követően a páciensek saját bevallásuk szerint tökéletesen elégedettek voltak az orruk kinézetével és funkcionális működésével is. A betegek közül egyik sem számolt be kellemetlen mellékhatásokról.
Az orr az egyik legveszélyeztetettebb bőrfelület a bőrrák szempontjából az állandó napfénynek való kitettség miatt. Az orvosoknak gyakran az orrsövényből, a fülből vagy a bordákból kell porcos szöveteket eltávolítaniuk, hogy az orrot tökéletesen rekonstruálni tudják. Ez azonban sokszor fájdalmas és invazív eljárás, ami gyakran kellemetlen komplikációkkal jár együtt.
A svájci orvosok azonban kifejlesztettek egy alternatív eljárást, aminek során porcsejteket, vagyis kondrocitákat távolítanak el a páciensek orrsövényéből. Miután kitenyésztették a sejteket, kollagénből készült membránba oltják őket, amik egyfajta sablonként szolgáltak az új szövet-öntvény számára.
Ez a porcos szövet az eljárás végére negyvenszer akkora lesz, mint az eredetileg eltávolított minta. A bőroltványt végül megfelelő alakúra formálják, és beültetik a páciensek orrába. "A kitenyésztett teljes orr-, valamint szemhéj- és fülrekonstrukciós műtétek során is alkalmazható lesz."