A cukorbetegeknek le kell mondaniuk a cukros üdítőkről, cukorkáról, fánkokról és egyéb finomságokról, mert ezek miatt túl magas lesz a vércukorszintjük, ami hosszú távon károsíthatja a veséket, az idegrendszert, a látást és a szívet is. Nagyon fontos, hogy a megfelelő ételeket, szénhidrátokat fogyasszák - a Prevention gyűjtése alapján megmutatjuk, melyek is ezek.
Teljes értékű gabonafélék
Teljes kiőrlésű lisztből készült péksütemények, quinoa, bulgur, zabpehely - ezek a rostdús élelmiszerek megakadályozzák a vércukorszint ingadozását, valamint hosszabb időre lakatnak jól, ráadásul bőven van bennük kálium is.
Lazac
A lazacban található egészséges omega-3 zsírsavak nem csak a szívbetegségek kialakulásának esélyét csökkentik, de a cukorbetegségét és a magas vérnyomásét is. Hetente két alkalommal érdemes fogyasztani, ha nem lazacot, akkor például heringet, vagy makrélát. Ezek kivétel nélkül remek fehérjeforrások is egyben.
Olajos magok
A magokban sok a rost és a magnézium, emellett van bennük fehérje és egészséges zsírok is bőven. Egy kis maréknyi mennyiséget szórjunk a salátánkra, vagy a reggeli zabpelyhünkbe. Ügyeljünk azonban arra, hogy bár finomak és egészségesek, ne együnk belőlük túl sokat, mert a kalóriatartalmuk meglehetősen magas.
Édesburgonya
Sok benne a rost és az A-vitamin, és a hagyományos burgonyával ellentétben nem emeli meg hirtelen a vércukorszintet, így cukorbetegeknek, inzulinrezisztenseknek remek választás.
Gyömbér
Kutatások szerint a gyömbérfogyasztás szintén segíthet abban, hogy elkerüljük a vércukorszint ingadozását. Arra figyeljünk, hogy amennyiben vérhígítót szedünk, beszéljük meg az orvosunkkal a gyömbérfogyasztást, mert ronthatja az ilyen jellegű gyógyszerek hatását.
Fahéj
Egy kutatás szerint a rendszeres fahéjfogyasztás hatékonyan csökkentheti a vércukorszintet, így érdemes mindennap egy keveset a kávénkba, turmixunkba vagy reggeli zabpelyhünkbe keverni, továbbá sütemények ízesítésére is gyakran lehet használni.