Ennyi mozgással ugyanis 40 százalékkal mérsékelhető a veszély. Minden további edzéssel töltött óra pedig újabb 13 százaléknyit segít - derül ki egy friss kutatásból.
A Harvard és a Dél-dániai Egyetem szakértőinek számításai szerint a kettes típusú cukorbetegség kockázata jelentősen visszaszorítható - pusztán a testmozgásnak köszönhetően. Napi félóra, tehát összesen heti 3,5 óra Nézze meg ide kattintva, hogy esetleges mozgásszervi panaszait figyelembe véve mi lenne Önnek az ideális sport! )
A című szakfolyóiratban megjelent tanulmányhoz nyolc éven keresztül kísérték figyelemmel a résztvevőket, akik közül 3 491-nél diagnosztizáltak ez idő alatt kettes típusú cukorbetegséget. Rögzítették, hogy az alanyok mennyi időt töltenek erőedzéssel, alacsony intenzitású izomerősítéssel, illetve közepes vagy nagy igénybevétellel járó aerob tevékenységgel.
„Eredményeink alapján az izomerősítés, valamint az egyéb kondicionáló mozgásformák, úgymint az erőedzés, a jóga, a nyújtás és a szálkásítás mind a kettes típusú cukorbetegség kockázatának csökkenéséhez köthetőek. A közepes vagy nagy igénybevétellel járó mozgás kiemelt kockázatcsökkenéssel jár a középkorú és annál idősebb nők esetében” – nyilatkozták a kutatók.
Dr. Richard Elliott, a Diabetes UK szervezet kommunikációs felelőse elmondta, hogy a vizsgálati eredmények korlátozott általánosíthatóságának ellenére igen fontos üzenet a mozgás prevencióban játszott szerepe.