Cukor helyett válasszuk az egészségesebb opciókat
Mivel a szénhidrát megemeli a vérben a glukóz szintjét, a gyorsan felszívódó változatai érdemes kerülni - tehát a tésztákat, péksüteményeket, pitéket és édességeket. Ha édes ízre vágyunk, jó ötlet lehet például egy avokádóból , kakaóporból és steviából készült csokikrém. Semmiről sem kell lemondanunk, amit szeretünk, csupán meg kell keresnünk az egészséges alternatívákat, amelyek nem gyakorolnak negatív hatást a testünkre.
Együnk teljes kiőrlésű gabonákat
A fehér lisztből készült kenyerek, tészták nagyon gyorsan emelik meg a vércukorszintet , ezért nagyon rosszat tesznek a cukorbetegek szervezetének. Ugyanez a helyzet a burgonyával is. Éppen ezért érdemes inkább teljes kiőrlésű lisztből készült tésztákat, kenyereket választani. Mindig alaposan olvassunk át az ételek címkéjét - csak akkor megfelelő számunkra a termék, ha az összetevők listáján a teljes kiőrlésű gabona az első helyen szerepel.
Burgonya és fehér rizs helyett pedig köretként együnk bulgurt, hajdinát, quinoát, édesburgonyát, illetve párolt leveles- vagy gyökérzöldségeket. Ezek lassabban szívódnak fel, és sokkal több rostot is tartalmaznak. A reggeli péksütemények helyett pedig válasszuk az sokoldalú zabkását, melynek édes változata nagyon sokféle módon elkészíthető, ráadásul pillanatok alatt megvan.
Együnk annyi zöldséget, amennyit csak bírunk
Főzve, párolva, grillezve, nyersen - igyekezzünk annyi zöldséget beépíteni az étkezéseinkbe, amennyit csak tudunk. Eleinte talán egy kis hozzászokást igényel a dolog, de a hatásait nagyon hamar érezni fogjuk. Az is jó ötlet, ha mindig tartunk a hűtőben némi meghámozott és feldarabolt uborkát , répát, karalábét - így nagyobb az esélye, hogy ezekhez fogunk nyúlni, ha nassolni támad kedvünk.
Fogyasszunk erjesztett ételeket
Az erjesztett termékek segítenek kiegyensúlyozni a szervezet energia- és vércukorszintjét. Kerüljön az asztalra rendeszeresen kefir, savanyú káposzta, kimci, kombucha és natúr joghurt is.
Forrás: care2.com