A hasi, illetve medencetájéki fájdalom több betegségre utalhat, többek között a petefészek-daganatra is. Ez a fájdalom általában különbözik a "szokásos" menstruációs görcsökről vagy az emésztési zavarokkal összefüggő fájdalomtól. A petefészek-daganatra utaló fájdalom a legtöbbször minimum két hétig tart, és nincs összefüggésben a ciklussal. A fájdalom esetenként kisugározhat a hát alsó részére, illetve a derékba is, a fájdalom jellege pedig tompa, de állandó.
Emésztési zavarok, étvágytalanság
Sürgető vizelési inger
A petefészek-daganat nemcsak medencetájéki fájdalmat okozhat, de súlyosabb esetben inkontinenciát , illetve sürgető vizelési ingert is. Ha úgy érezzük, hogy egy ideje sokkal többször járunk pisilni, mint máskor, vagy a vizeletürítési inger nagyon sürgős, annak akár a daganat is lehet az oka. Ezek a kellemetlen tünetek rövid időn, akár néhány héten belül jelentkezhetnek és válhatnak egyre súlyosabbá.
Amennyiben a daganat már előrehaladottabb állapotban van, könnyen nyomhatja, irritálhatja a belső szerveket, elsősorban a gyomrot. Ennek a tünete lehet például a gyakori gyomorégés, a refluxbetegség , de az is, hogy szokatlanul korán érezzük magunkat jóllakottnak (akár néhány falat elfogyasztása után).
Ezek is jellegzetes tünetek
A daganatos betegségeknél jellegzetes tünet a hirtelen, megmagyarázhatatlan súlyvesztés, amely nincs összefüggésben sem az étrenddel sem a mozgással. Nincs ez másként a petefészekrák esetén sem, ezért ha diéta nélkül fogyunk nagyon rövid idő alatt 8-10 kilót, mindenképpen jelezzük azt az orvosunknak!
Ritkábban jelentkező tünet lehet a vaginális eredetű, úgynevezett pecsételő vérzés, mely a menstruációs ciklustól függetlenül jelentkezik. A hüvelybemenetnél, illetve annak környékén található egyéb eltérések is aggodalomra adhatnak okot, például a kiütések, a bőr színéne, vagy a hüvelyváladék mennyiségének és állagának megváltozása.