Az MIT, a Pennsylvania State University és a Carnegie Mellon University kutatói szerint az új módszer sokkal kíméletesebb a szervezethez, hiszen sem kémiailag, sem mechanikailag nem módosítja, károsítja a sejteket.
"Az akusztikus nyomás meglehetősen kicsi és kíméletes, nem okoz károsodást a sejtekben. Nagyon óvatosan választja szét a sejteket" - mondta dr. Ming Dao, a kutatás vezető szerzője a nagyjából érmeméretű szerkezetről.
A gyöngyök után a kutatók MCF-7-nek nevezett emlődaganat -sejteket próbáltak meg elválasztani fehérvérsejtektől (az előbbieknek 20, míg az utóbbiaknak 12 mikron az átmérője). Az esetek 71 százalékában sikerrel jártak.
Hanghullámokkal a daganatsejtek ellen A szakemberek most azon dolgoznak, hogy klinikai körülmények között, daganatos betegektől vett vérmintákon is kipróbálják a szerkezetet. Normális esetben nagyon kevés daganatos sejt található egy milliliter vérben, ezek száma akkor növekszik meg, ha a daganat kész továbbterjedni a szervezet egyéb részeire is. Ezt korábban nagyon nehéz volt megjósolni, az új szerkezet azonban az onkológusok segítségére lehet ebben.
A kutatás eredményeiről a Proceedings of the National Academy of Sciences című szaklapban számoltak be.