A daganat hozzávetőlegesen 5 százalékát teszi ki. Ez a betegség a méhnyakrákkal ellentétben inkább az idősebb, 60 év fölötti hölgyeket érinti, fiatalabbaknál, főleg 30 éven alattiaknál csak elvétve, nagyon ritkán fordul elő ez a ráktípus.
A méhtestráknak több ismert kockázati faktora is van , ilyen például a magas vérnyomás és a cukorbetegség, de ilyen az is, amikor valaki kórosan elhízott.
Szintén növeli a kockázatot, ha valamely hölgy anamnézisében volt már petefészek- vagy emlőrák. Ugyancsak emeli a rizikót, ha a hölgyeknél progeszteronkezelés nélkül végeztek ösztrogénkezelést, de ismert az is, hogy e betegségnél a hajlam jellemzően nem öröklődik, azaz nem figyelhető meg családon belüli halmozódás.
A hajlamosító tényezőkön túlmenően a méhtestrák konkrét kiváltó oka - szemben a méhnyakrákkal, ahol a HPV-fertőzés szerepet játszhat a daganat kialakulásában - nem nevezhető meg.
Mik ennek a daganattípusnak a tünetei és hogyan diagnosztizálható? Mekkora a gyógyulási esély és milyen szövődményekkel kell számolni a kezelés után?