Az egészségügyi államtitkárság az MTI-hez eljuttatott közleményében azt írta: terápiás felülvizsgálatukkal összefüggésben "több területet érintő gyógyszerbefogadás és indikációbővítés szolgálja a hatékony betegellátást a jövőben".
Mint kifejtették: a fekvőbeteg-ellátásban használt, úgynevezett tételes elszámolású gyógyszerek finanszírozásba való befogadásának, alkalmazásának és elszámolásának általános eljárási szabályai is megváltoznak. A korszerű, célzott, úgynevezett biológiai terápiák eredményessége érdekében a rendelet pontosan meghatározza az alkalmazáshoz szükséges "diagnosztikai vizsgálatokat, labor- és molekuláris genetikai paramétereket". Egyes biológiai terápiák esetében pedig új, úgynevezett eredményességalapú (a gyógyulással, illetve túléléssel arányos) gyógyszer-támogatási rendszer lép életbe.
A tüdődaganatok kezelésére is elérhető lesz új készítmény a fekvőbeteg-ellátásban. A vastagbél és végbél rosszindulatú daganatának, a gyomorráknak a kezelésében, valamint a prosztatarák és a méh jóindulatú, de vérzést okozó és a várandósságot veszélyeztető gyakori daganatának, a fibrómának a kezelésére is új készítményeket támogatnak a jövőben.
A koraszülött gyerekek egyes halálos kimenetelű vírusfertőzésének megelőzése érdekében új oltóanyagot biztosítanak, és szélesednek a terápiás lehetőségek a hematológia, reumatológia, továbbá a fekélyes vastagbélgyulladás területén is.
A járóbeteg-ellátásban a hepatitis C vírus okozta megbetegedésben szenvedőket két új készítmény is segíti a jövőben - hangsúlyozta az államtitkárság, megjegyezve, hogy az így elérhetővé váló úgynevezett hármas kombinációs kezeléssel jelentős előrelépés történik a terápiásan leginkább rászoruló betegek gyógyítása érdekében.