Mintegy 25 százalékkal drágább a többi hasonló szernél a Bayer új, végbélrákot kezelő gyógyszere, ami másfél hónappal hosszabbítja meg a páciensek életét.
Túl drága a Bayer gyógyszercég új, a végbélrák kezelésére szolgáló gyógyszere a német hatóságok szerint, ezért a cégnek először bizonyítania kell, hogy az ezzel kezelt betegek életminősége szignifikánsan javul - írja a Világgazdaság .
A Szövetségi Egyesületi Bizottság szerint ahhoz, hogy a Bayer gyógyszere referencia-gyógyszer lehessen, a cégnek bizonyítania kell a következő másfél évben, hogy abban az időszakban, amíg a betegek életét meghosszabbítja, szignifikánsan javul a páciensek életminősége. Ebben az esetben hajlandóak csak elfogadni a magasabb árat.
A lap szerint az egészségbiztosítói lépés ugyan kellemetlen a gyógyszercégnek , de nem végzetes: a legrosszabb esetben végül kénytelen árat - amely jelenleg 25 százalékkal magasabb a hasonló szerekhez képest - csökkenteni, akár más országokban is.
Tovább nőtt a gyógyszerpiac A magyar gyógyszerpiac növekedése 2013-ban az európai átlag körül alakult, és fogyasztói áron meghaladta az 576 milliárd forintot. A növekedés tíz éves átlaga meghaladja a 4,8 százalékot, miközben az európai átlag 3,2 százalék volt. A teljes gyógyszerforgalom a patikán kívüli 5-6 milliárd forintos fogyasztói áron számolt értékesítéssel és a 144-146 milliárd forint termelői áron számított kórházi gyógyszerforgalommal megközelítette a 730 milliárd forintot. A kormányzati tervekhez képest 8,7 százalékkal lett nagyobb a gyógyszerforgalom. A magyar gyógyszerpiac továbbra sem független a nemzetközi tendenciáktól. A globalizáció hatásaként a magyar piac legfeljebb rövid, átmeneti ideig zárható el az új termékek elől és ezzel a folyamatos növekedéstől.
Lehet, hogy pajzsmirigy-túlműködésed van? 8 kérdés segíthet tisztázni, mennyire indokolt az orvosi kivizsgálás
Általában kevés, az északkeleti tájakon időszakosan több lesz felettünk a felhő, de csapadék nem várható. A nyugatias szelet élénk széllökések kísérik. Késő estére 10 és 17 fok közé hűl le a levegő. Időjárásunkat egyelőre anticiklonális hatás alakítja, ami jó hír a frontérzékenyek számára.