Kávé (koffein)
A koffein a kávén kívül megtalálható a teákban és a kólában is. Túlzásba vitt fogyasztása migrént, fejfájást válthat ki.
Csokoládé
Tulajdonképpen az arra érzékenyeknek bármitől fájhat a fejük, amiben kakaó van. A csokoládé feniletilamint tartalmaz, amely az erek tágulását, majd összehúzódását okozhatja.
Diófélék
A mandulától a pisztáciáig bármi lehet kiváltó ok, és ez a mogyoró-, illetve mandulavajra is vonatkozik.
Kínai kifőzdéből származó ételek
Ezekben általában nagy mennyiségben található monoszódium-glutamát , amely fejfájást válthat ki. Ez az anyag egyébként sok sós rágcsálnivalóban, illetve több zsírszegény vagy kalóriacsökkentett élelmiszerben is megtalálható.
Bolti szalámik és felvágottak
A nitriteket és nitrátokat tartalmazó húskészítmények fogyasztása gyakran okoz fejfájást az arra hajlamosaknál. A vákumcsomagolt, illetve húspultokban található felvágottak és szalámik legtöbbje ilyen. A fejfájósaknak érdemes lehet kerülni a marhamájat és a csirkemájat is.
Tejtermékek
Különösen a sajt okoz gyakran fejfájást - ami igaz még a keményebb fajtákra és a sajttal készült ételekre is. Minél idősebb a sajt, annál nagyobb az esélye, hogy migrénünk lesz tőle.
Vörösbor
A nagyobb mennyiségű vörösbor , illetve minden sötétebb színű alkohol fejfájást okozhat - az alkoholtartalmú italok közül ilyen téren a vodka mondható a leginkább biztonságosnak. A balzsamecettől is fájhat a fejünk.
Forrás: care2.com