Sajtok
Bizonyos sajtfélék , különösen az érett sajtok gazdagok a tyramin nevű aminosavban, amely megemelheti a vérnyomást, ez pedig fejfájás kialakulásához vezethet. A kéksajt, a brie, a parmezán és a cheddar ilyen szempontból a "legveszélyesebb".
Vörösbor
Vannak emberek, akik kifejezetten érzékenyek a vörösborra , és már egy-két korty elfogyasztása is elég, hogy fájni kezdjen tőle a fejük. Korábban a szakemberek arra gyanakodtak, hogy a borban lévő tannin vagy szulfit válthatja ki, de egyikre sem sikerült hitelt érdemlő bizonyítékot találni - így a pontos okot még mindig keresik.
Adalékanyagok
Bizonyos adalékanyagok az arra érzékenyeknél szintén kiválthatnak fejfájást. Ilyenek például a nitrátok, a mesterséges édesítők , az MSG, az ételszínezékek. Jelen álláspont szerint ezek mind vérbőséget okozhatnak az arra hajlamosak agyában. Szakemberek szerint az ilyen jellegű fejfájás különbözik a "hagyományos" fejfájástól. Általában kísérőtünetei is vannak, például égő érzés az arcon, a nyakon és a mellkason, bágyadtság és hasi diszkomfortérzet. Éppen ezért érdemes kerülni mindenféle feldolgozott élelmiszert, gyorsfagyasztott fogást, illetve a mikrózható, előre csomagolt készételeket.
Az ételadalékok okozta fejfájás a migrénes fájdalommal ellentétben nemcsak a fej egyik oldalán jelentkezik, hanem mind a két oldalon érzékelhető. Arra hajlamosaknál fejfájást okozhatnak még bizonyos tejtermékek, a csokoládé, a szárított vagy savanyított halfélék, a zacskós levesek, a pudingok, a jégkrémek, a frissen sült kenyér, a szárított gyümölcsök, a túlérett banán és a koffeint tartalmazó italok is. Mivel ilyen hosszú a lista, lehetetlen mindegyik ételt elkerülni. A szakértők szerint azoknak, akiknek gyakran fáj a fejük, érdemes lehet táplálkozási naplót vezetniük, amelyben az elfogyasztott ételek mellett azt is lejegyzik, hogy mikor fájt a fejük. Körülbelül két hét után a naplóból viszonylag könnyen ki tudjuk deríteni, melyek lehetnek az ételek, amelyek a tüneteket okozzák.
Forrás: care2.com