Éljünk aktívabb nemi életet!
A prosztatának nagy szerepe van abban, hogy megfelelő minőségű spermát állíthasson elő a szervezet. Ezért, minél többször "ürül ki" a prosztata, annál kisebb az esély arra, hogy az abban pangó folyadék problémákat, betegségeket okozzon. Kutatások szerint azoknál a férfiaknál, akiknek havonta minimum 21 orgazmusa volt, 30 százalékkal csökkent a prosztatadaganatok kialakulásának esélye, azokkal szemben, akiknek havonta csak 4-7 orgazmusuk volt.
Rendszeresen mozogjunk!
Nem lehet elégszer hangsúlyozni, milyen fontos az egészségünk megőrzése és a betegségek elleni küzdelemben a sportolás . A mozgásnak a prosztatabetegségek megelőzésében is nagy szerepe van, akár 41 százalékkal is csökkenthetjük például a daganatok kialakulásának esélyét.
Igyunk kevesebb alkoholt!
Az alkoholfogyasztásnak (különösen, ha mértékkel fogyasztjuk, és minőségi italokat iszunk), lehetnek ugyan pozitív hatásai a szervezetünkre, de ennek ellenére érdemes mérsékelni az alkoholfogyasztást, ugyanis jelentősen megnövelheti a különböző daganatos, illetve gyulladásos betegségek kialakulásának esélyét.
Fogyasszunk több kávét!
A kávétól sokan tartanak, mert enyhén dehidratáló hatású, és a vérnyomást is emelheti, azonban számos pozitív tulajdonságát is felfedezték már a tudósok. Például olyan antioxidánsokat, vegyületeket tartalmaz, melyek védhetik a szervezetünket a krónikus gyulladásokkal szemben. A naponta 5-6 csésze kávét fogyasztóknál jóval alacsonyabb volt a prosztatabetegségek aránya, mint azoknál, akik nem szívesen itták ezt az italt - ráadásul az előnyös hatás akkor is érvényesült, ha koffeinmentes kávét választottak!
Együnk olajos halakat!
A zsíros, omega-3-ban gazdag halak , mint a hering, a makréla, a szardínia vagy a lazac támogatják a prosztata egészségét, például azzal, hogy csökkentik a gyulladásokat , előnyösen hatnak a vérerek egészségére, illetve a koleszterinszintre is. Érdemes hetente legalább két-három alkalommal halat fogyasztani.
Járjunk rendszeresen szűrővizsgálatokra!
Ez különösen fontos lehet az 50 éven felüli férfiaknak, főleg, ha korábban már volt valamilyen prosztatabetegségük, vagy ha a családjukban előfordult prosztatadaganat . A szűrővizsgálatok során időben megállapítható, hogy van-e valamilyen probléma a prosztatával, ez pedig korábban megkezdett, így sokkal sikeresebb terápiát tesz lehetővé.