"A zarándokok egészségének védelmében nem adunk ki vízumot a Kongói Demokratikus Köztársaságból érkezőknek" - közölte a külügyi tárca. Szaúd-Arábia a 2014-2016-os ebolajárvány alatt is megtiltotta, hogy a Guineából, Sierra Leonéből vagy Libériából érkező utazók belépjenek területére. Akkor több mint 11 ezer ember vesztette életét ebolában.
Eddig 1700-an haltak bele
Az elmúlt egy évben körülbelül 1700-an váltak az ebolajárvány áldozatává. A Kongói Demokratikus Köztársaság lakosságának mintegy három százaléka muszlim. Évente több mint kétmillió muszlim vesz részt a mekkai zarándoklaton, mintegy tíz százalékuk Fekete-Afrikából érkezik. A háddzsot idén augusztus 9-e és 14-e között rendezik meg.
Tovább terjedhet az ebola
A közelmúltban nemzetközi vészhelyzetet hirdettek a Kongói Demokratikus Köztársaságban tomboló ebolajárvány miatt. Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) emellett felszólította a szomszédos országokat, hogy növeljék készültségüket az esetek felismerésére és kezelésére, mert a járvány átterjedhet más országokba is.
A járvány egyelőre csak regionális, nem pedig globális fenyegetést jelent - hangsúlyozta Robert Steffen, a WHO vészhelyzeti bizottságának vezetője. A WHO történetében ez az ötödik alkalom, hogy nemzetközi vészhelyzetet hirdettek. A döntés értelmében a szervezet nemzetközi ajánlásokat fogalmaz meg, valamint pénzügyi támogatások is elérhetővé válnak a járvány sújtotta térség számára.