Az ebolaveszély természetesen kihatással van a repülőjáratokra és a repülőterek egészségügyi és biztonsági előírásaira és ezeknek változására is: a chron.com aktuális repülőbiztonsági és utasvédelmi adataiból válogattunk, hogy megtudjuk, milyen most a nemzetközi helyzet.
Németország: nincs utazási tilalom és előreláthatólag nem is lesz, a beérkező utasokat nem monitorozzák és nem is vizsgálják át, ugyanakkor a három afrikai ország egyikébe sincsen közvetlen járat.
Franciaország: a francia kormány hivatalos javaslata szerint ne utazzanak a fertőzött országokba, csak ha életfontosságú. Az Air France felfüggesztette a Sierra Leoneba tartó járatait, de napi egyszer fogad Guineából érkező járatokat: az innen érkező utasok egészségügyi lázteszten esnek keresztül.
Hollandia: a holland kormány ellenjavallja a három országba való utazást és javasolja az ott tartózkodó holland állampolgároknak a távozást. Közvetlen járatok nincsenek. Az amszterdami Schiphol reptéren nincsen extra vizsgálat, ugyanakkor a Nigériába tartó vagy onnan érkező utasok mindegyike kap szóróanyagot az ebolával kapcsolatban.
Írország: Nem terveznek utazási tilalmat, a repülőtereken nincs egészségügyi teszt. A Ryanairnek van járata Marokkóba, ugyanakkor nem repül az ebolával érintett országok egyikébe sem. A Dublin és Shannon reptereken ugyanakkor fel vannak állítva vámstandok az Amerikába tartó utasoknak.
Csehország: a prágai Vaclav Havel reptéren orvosi vizsgálaton esnek keresztül mindazon utazók, akik az elmúlt 42 napban érintették Libériát, Guineát vagy Sierra Leonét.
Törökország: a Libériából és Nigériából érkező utasok intenzív vizsgálaton esnek keresztül, a lázas vagy más szimptómát mutató utasokat karanténben tartják. Hat ebola-gyanús utazóról kiderült, hogy "csupán" maláriával fertőzöttek.
Közel-Kelet:
Izrael: nincsen közvetlen járat. Az izraeli kormány arra kéri a Nyugat-Afrikából főként Franciaországon vagy Etiópián keresztülfutó járatokon érkező utasokat, hogy nyilatkozzanak mind arról, hogy érintették-e a három fertőzött ország egyikét, illetve arról, hogy hogyan érzik magukat .
Egyiptom: nincsen utazási tilalom.
Szaúd-Arábia: a három országból érkező utasok egyike sem kaphat vízumot az éves Hadzs zarándoklatra: ez a tilalom körülbelül hétezer embert érint. Az érintett országok állampolgárai munkavízumot sem kaphatnak.
UAE: a Guineába tartó járatok augusztus óta szünetelnek. A Dubai Nemzetközi Reptéren nincsen specifikus ebolavizsgálat.
Katar: A Qatar Airways nem tart fent járatokat a veszély idején a három érintett országba és javasolja: ne repüljünk oda, hacsak nem életfontosságú ügyünk van ott.