A megfertőződött várandósok esetében - főként a terhesség elején - a tartós láz okozhatja a legnagyobb problémát. Éppen ezért nagyon fontos, hogy az infleunza- és a koronavírus ellen is védve legyenek a kismamák - véli Ács Nándor, a Semmelweis Egyetem Szülészeti Klinikájának igazgatója.
A várandósság megsokszorozza a kockázatokat
Ahogy az RTL Klub Híradója beszámolt róla , a szakember egy védőnőknek rendezett konferencián arról beszélt, hogy koronavírus-fertőzés esetén a várandósok körében a lélegeztetőgépre kerülés kockázata megduplázódik, míg a tartós láz esélye a háromszorosára, az intenzív osztályra kerülés rizikója a hatszorosára, a légzési nehézségek és a tachycardia kialakulásának valószínűsége pedig a tízszeresére nő egy nem várandós beteghez képest.
"Nem az oltástól, hanem a vírustól kell félni"
A szakember elmondása szerint a koronavírus ellen egyelőre csak két oltást javasolnak a várandósoknak, a harmadik dózist pedig inkább a szülés után érdemes beadatni. Az új kutatások eredményeinek függvényében azonban ezek az ajánlások még változhatnak - jegyezte meg Ács Nándor.
A konferencián egyébként Szlávik János infektológus is felszólalt. Ő úgy fogalmazott, hogy a koronavírus minden szervrendszert megtámad, így nem az oltástól, hanem a vírustól kell jobban félni.
A koronavírus elleni védőoltásban részesült várandós nők átadják a védelmet újszülöttjeiknek - állapította meg egy nemrég közzétett új tanulmány.