Maszkviselésben az európai átlag felett vagyunk, de a távolságtartás egyelőre nem megy - írja az index.hu a próbavásárlásokkal foglalkozó MSPA Europe/Africa nevű cég 15 országban végzett felmérésére hivatkozva. A kutatás, melyben 5800 szupermarketet, drogériát, benzinkúton működő boltot vizsgáltak októberben és novemberben, azt próbálta kideríteni, mennyire ügyelnek a távolságtartásra és a maszkviselésre az emberek ezeken a helyeken, illetve hány üzletben tesznek ki kézfertőtlenítőt és figyelmeztető táblákat. Az eredményekből kiderült, a maszkviselést egyre szigorúbban követelik meg a boltokban, de a távolságtartásra már szinte senki sem figyel oda. Magyarország egyébként maszkviselés terén jól szerepelt, mindössze 14 százalék volt a maszkokkal kapcsolatos hiányosságok aránya, szemben az európai 25 százalékkal.
"Ha a dolgozók rossz példát mutatnak..."
A távolságtartás esetében azonban 43 százalékban jeleztek problémát a próbavásárlók itthon, míg a kontinentális átlag e tekintetben 22 százalék volt. Ez azonban a dolgozók közötti távolságra vonatkozik, a vevőknél 1 százalékkal még ennél is rosszabb, 44 százalékos ez az arány. "Ha a dolgozók rossz példát mutatnak, és ők sem veszik komolyan a másfél méteres korlátozást, akkor ezt a vásárlókkal sem tudják betartatni, és ez komoly veszélyekkel jár. Aki erre nem figyel, az nemcsak a hatósági büntetést kockáztatja, hanem azt is, hogy elveszíti vásárlói bizalmát, ezzel pedig a hosszú távú fennmaradási esélyeit csökkenti" - idézi a portál Mózes Istvánt, a kutatást végző szervezet igazgatóját, aki egyben a ClientFirst Consulting cég ügyvezetője.
Amerikában nemrég volt hálaadás, a karácsony melletti legfontosabb családi ünnep, mégis sok koronavírus-fertőzött nem a családjával ünnepelt, hanem a kórházban feküdt. Egy orvos sajátos módon próbálta vigasztalni egy páciensét, az erről született képet pedig imádják az emberek. További részletekért kattintson társportálunk, az nlc.hu cikkére .