A chicagói Northwestern Egyetem kutatói a táplálkozás és az új típusú koronavírus-fertőzés közötti lehetséges kapcsolatot keresve elemezték ki közel 38 ezer ember adatait. Egyaránt figyelembe vették az alanyok táplálkozási szokásira vonatkozó feljegyzéseket a 2006 és 2010 közötti időszakból, illetve azt, hogy elkapták-e a fertőzést 2020 márciusa és novembere között - írja a WebMD . A táplálkozást illetően a kutatócsapat különösen nagy figyelmet fordított azokra az ételekre és italokra, amelyek kapcsán korábbi állat- és emberi kísérletek felvetették, hogy hatással lehetnek az immunrendszerre.
A résztvevők 17 százalékának lett pozitív a koronavírustesztje az említett időszakban. A tudósok úgy látták, hogy a megfertőződés ellen valamelyest védelmet jelenthet bizonyos ételek és italok fogyasztása. Állítják például, hogy azoknál, akik napi egy csésze kávét vagy többet fogyasztanak, 10 százalékkal kisebb a fertőzés veszélye azokhoz képest, akik egy csészénél kevesebbet isznak naponta. Ugyanilyen mértékben csökkentheti a rizikót, ha valakit gyerekkorában anyatejjel táplálnak.
Legalább napi kétharmad adag főtt vagy nyers zöldség fogyasztása is mérsékelheti a fertőzés és megbetegedés kockázatát, bár e tekintetben kivételt képez a burgonya. A gyümölcsöknek, teáknak és a vörös húsnak nem volt számottevő hatása, míg a feldolgozott húsokból már napi féladag fogyasztása is növelheti a rizikót. A kutatók hangsúlyozták, további kutatások szükségesek a témában, illetve a helyes táplálkozás semmiképpen sem helyettesítheti a koronavírus elleni vakcinát. A tanulmány a Nutrients című tudományos folyóiratban jelent meg.
A koronavírus-pandémia nyomán jelentősen megugrott azok száma, akik magányosnak érzik az életüket. A témáról ide kattintva olvashat bővebben.