Mindez azt jelenti, hogy a SARS-CoV-2-vírus felbukkanása óta immár mintegy 197,8 millióan fertőződtek meg, és COVID-19 következtében elhunyt több mint 4,2 millió beteg. Érdemes azonban hozzátenni, hogy szakértők szerint a diagnosztizált esetek száma nem tükrözi pontosan a valóságot, mert az egyes országokban többé-kevésbé korlátozott a tesztek száma, illetve a nyilvántartás kritériumai is különböznek. A fertőzés 192 országban és régióban van jelen.
A világjárványnak az Egyesült Államokban van a legtöbb fertőzöttje, ahol 34,98 millió esetet jegyeztek fel eddig, a halálos áldozatok száma pedig több mint 613 ezer. Indiában 31,61 millió fertőzöttről és 423,8 ezer halottról, Brazíliában 19,92 millió fertőzöttről és mintegy 556,4 ezer halottról tudnak a hatóságok.
Európán belül Franciaországban regisztrálták a legtöbb, 6,19 millió fertőzöttet, valamint 112 ezer halálos áldozata van eddig a helyi járványnak. Oroszországban az igazolt fertőzöttek száma szintén megközelíti a 6,19 milliót, a járvány halálos áldozataié 156 ezret. Az Egyesült Királyságban a fertőzöttek száma vasárnapig meghaladja az 5,88 milliót, COVID-19 következtében pedig közel 130 ezer beteg vesztette már életét.
Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) tavaly március 11-én nyilvánította világjárványnak a koronavírus terjedését, amely a kínai Vuhan városából indult ki.
Az amerikai járványügyi és betegségmegelőzési központ (CDC) kiszivárgott belső jelentése szerint a koronavírus delta variánsa nemcsak fertőzőbb lehet a többi változatnál, de súlyosabb megbetegedést is okoz. A témáról ide kattintva olvashat bővebben.