A Sanofi már korábban bejelentette, hogy a rekombináns Covid-19-vakcina kifejlesztését az Egyesült Államok Egészségügyi és Szociális Minisztériumának egyik hatósága, a BARDA támogatásával és együttműködésével végzi. A két gyógyszercég a tervek szerint más olyan kormányokkal és nemzetközi intézményekkel is tárgyal majd a gyógyszerfejlesztés anyagi támogatásáról, amelyek számára szintén prioritást jelent a koronavírus elleni vakcina globális elérhetősége.
Összefogás a közös célért
Miközben a világ egy korábban nem tapasztalt, globális egészségügyi válsággal - a koronavírus-járvánnyal - küzd, nyilvánvalóvá vált, hogy összefogás nélkül egyik vállalat sem érhet el eredményeket - hangsúlyozta Paul Hudson, a Sanofi vezérigazgatója. “A világ két legnagyobb vakcinagyártója fog most össze ebben a partnerségben” - fűzte hozzá Emma Walmsley, a GSK vezérigazgatója. A vállalatok közös munkacsoportot hoztak létre, amely mindkét vállalat erőforrásainak felhasználásával igyekszik majd minden lehetőséget megragadva felgyorsítani a koronavírus elleni vakcina fejlesztését.
Komoly kihívások
Mint írták, a koronavírus-járvány komoly emberi és pénzügyi kihívások elé állította a világot, éppen ezért mindkét gyógyszergyártó prioritásként kezeli a Covid-19 elleni vakcina globális hozzáférhetőségét, illetve azt, hogy az együttműködés keretében kifejlesztett vakcina megfizethető áron, a világ bármely országában elérhető legyen a lakosság számára.
Amennyiben a klinikai vizsgálatok sikerrel járnak, a vakcina 2021 második felében már elérhetővé válhat.
Egy speciális szemüveggel kiszúrható a koronavírusos beteg - részletek tárportálunkon, az nlc.hu -n!