Már korábban is bemutatta a helyi sajtó, ahogy a román kórházak előtt sorban állnak a mentők arra várva, hogy otthagyhassák a beszállított pácienseket, az osztályokon pedig sok esetben csak egy szék jut a súlyos állapotban levő koronavírusos betegeknek. A kórházakban jelenleg várakozó betegek közül mintegy háromszáznak intenzív terápiás ágyra lenne szüksége. Romániában naponta átlagosan 15 ezer ember fertőződik meg koronavírussal és mintegy háromszázan halnak meg a kór következtében.
Több ország is a segítségükre sietett
Számos európai ország és az Egészségügyi Világszervezet (WHO) is segíti Romániát, ahol koronavírusos betegek tömegei rohamozták meg egészségügyi ellátórendszert. A katasztrófavédelmi államtitkár, Raed Arafat beszámolója szerint hogy Olaszország 5200 monoklonális antitestdózist küldött Romániának, a héten pedig további 12 700 adagot kapnak Németországtól. Dániából nyolc oxigénkoncentrátor és 15 szállítható lélegeztetőgép érkezett pénteken.
A WHO 200 oxigéndúsítót ajánlott fel, Svájc bukaresti nagykövetének közbenjárására pedig a svájci gyártó 5670 flakon, tocilizumab hatóanyagú gyógyszert szállított Romániának. Bukarest Magyarországtól, Hollandiától és Lengyelországtól is kapott műszaki és gyógyszersegítséget.
Ukrajnában elkezdik a 14 év fölöttiek oltását
Hamarosan elkezdik a 14 és 18 éves közötti korosztály COVID-19 elleni beoltását Ukrajnában. Az ehhez szükséges dokumentumokat az egészségügyi minisztérium már elkészítette - közölte Oleh Ruban, a fogyasztóvédelmi szolgálat kijevi részlegének igazgatója. A tisztségviselő azt azonban nem tudta megmondani, hogy pontosan mikortól indulhat el ennek a korosztálynak az immunizálása.
Mutatjuk, mikor számítunk koronavírus-gyanús betegnek.