Biztató eredményeket értek el a haifai Rambam kórházban a gyógyszer klinikai tesztelése során; a kutatók úgy látják, hogy az alkalmazása jócskán megnöveli majd a gyógyulási esélyeket még a súlyos állapotban lévő betegeknél is.
Már öt nap után hazamehettek
A kórházi beszámoló szerint a legtöbb beteget haza tudták engedni a négynapos kezelés után egy nappal. Az egészségügyi minisztérium engedélyezte, hogy a klinikai tesztelést több kórházban is megkezdjék. Arról, hogy a gyógyszert mely intézményekben alkalmazzák majd, csak a következő napokban döntenek.
Életmentő lehet a súlyos betegek számára
"Ez egy nagyon jó fejlemény, mert azt tapasztaltuk, hogy ha időben alkalmazzák ezt a gyógyszert a súlyos betegeknél, az nagymértékben megnöveli a túlélési esélyeiket . Meggyőződésem, hogy a kezelt betegek közül többen is meghaltak volna, ha nem kapnak a szerből" - fogalmazott Sadi Hamúd, a kórház kísérletvezető orvosa.
A minisztérium közlése szerint az új anyagot egészséges donorok zsírszövetéből nyert mesenchymalis őssejtek ből (MSC) állítják elő, amelyek erősítik a betegek immunrendszerét, így az ellenállóbbá válhat a fertőzés okozta betegséggel szemben.
A gyógyszert injektálni kell és a tüdőbe jutva csökkenti a koronavírus-fertőzés okozta gyulladást, valamint segíti a szövetek helyreállítását és mérsékli a különböző légúti tüneteket is. A kutatók szerint a koronavírusos betegeknél a citokin nevű gyulladásos molekula elszaporodása vezet halálhoz, nem pedig maga a vírus - hangsúlyozta a The Jerusalem Postban egy, a klinikai tesztelés első szakasza után megjelent írás.
A kulcsszó a citokin
Amikor az immunrendszer túl sok citokint választ ki, akkor citokinvihar keletkezhet, és ez a túlzott immunválasz elpusztítja az egészséges tüdőszövetet, ami akut légzési nehézségeket és végül halált is okozhat. Az MSC-k minden emberben megtalálhatók és ezek felelősek a a szervezetet ért károk helyreállításáért, sőt, számos életfunkcióért is.
Ha körülnézünk az utcán, tapasztalhatjuk, hogy múlóban van a koronavírustól való félelem. A távolságtartás is csökken és mivel már nem kötelező, egyre többen hagyják el a maszk viselését beltérben. A statisztikák szerint mindez csalóka biztonságérzetet generál bennünk. Olvassa el a teljes cikket itt !