Az észak-amerikai országban korábban már engedélyezték ennek az oltószernek a beadását a 15 évesnél idősebb gyerekek esetében. Mint azt korábban megírtuk , a Pfizer március végén tett közzé előzetes eredményeket több mint kétezer 12-15 év közötti gyerek beoltásáról. Egyik serdülő sem betegedett meg koronavírustól azok közül, akik dupla oltást kaptak, míg a placebocsoportban 18-an megfertőződtek. Mellékhatások tekintetében ugyanaz a tapasztalat, mint a fiatal felnőtteknél: fájdalom, láz, hidegrázás, fáradtság - főként a második oltást követően.
A vizsgálatba bevont serdülőket két éven át figyelemmel fogják kísérni, további információkat gyűjtve az oltás biztonságosságáról és arról, hogy milyen hosszú ideig ad védettséget a COVID-19 ellen. A 37,6 millió lakosú Kanadában eddig az emberek 34 százaléka kapott legalább egy oltást. A májusi tervben legkevesebb 10 millió lakos oltása szerepel.
Itthon az írásbeli érettségik után kezdik oltani a 16-18 éveseket
Az írásbeli érettségi vizsgák utáni héten kezdik el oltani COVID-19 ellen a 16-18 éveseket, akik Pfizer-vakcinát kapnak - közölte György István, a Miniszterelnökség területi közigazgatásért felelős államtitkára, az országos oltási munkacsoport vezetője. A Magyar Nemzet csütörtöki lapszámában megjelent cikkben az államtitkár kifejtette, már regisztrálhatnak az immunizálásra az ebbe a korosztályba tartozók. Az érettségik zavartalansága érdekében döntöttek úgy, hogy jövő héten adják be az oltást a 16-18 éveseknek.
Sokan az oltást követően antitestalapú gyorstesztekkel vizsgálnák meg, hogy a vakcina hatékony volt-e a szervezetükben. Ezek a teszteredmények azonban pontatlanok lehetnek. A témáról ide kattintva olvashat bővebben.