A Gallup Intézet internetes kérdőívén keresztül ezer 16 év feletti osztrák állampolgárt kérdeztek meg arról, hogyan vélekedik a koronavírus-járvány következményeiről. Mint kiderült, a válság jelentős mértékben megváltoztatta az osztrákok értékrendjét, ugyanis a korábbinál sokkal jobban szem előtt tartják a tudatos, mértékletesebb vásárlást. Megállapították továbbá, hogy a lakosság bevételének csökkenésével, illetve bizonytalanná válásával aranyosan nő a társadalomban a félelem - ismertette Andrea Fronaschütz, az intézet gazdasági igazgatója.
Fontosabbá vált az egészség és a munkahely
A megkérdezettek több mint 70 százaléka vallotta azt, hogy a munkahely és az egészség fontossága megnövekedett az új típusú koronavírus okozta válság idején. Az emberek több mint fele a korábbinál jobban értékeli a helyi termékeket, és aggódik amiatt is, hogy jelentős mértékben megnőhet az államadósság.
A koronavírus-járvány hatására a válaszadók csaknem 40 százaléka számára hangsúlyossá vált a digitalizáció, több mint 30 százaléknak pedig a határvédelem, az energiaellátás, az oktatási reform, az adó- és a nyugdíjreform, a klímavédelem, továbbá a bűnözés visszaszorítása lett a korábbinál is fontosabb. Az emberek kevésbé tartják lényegesnek ugyanakkor a fogyasztói jogokat, a művészetek és a kultúra támogatását, a nemek közötti egyenlőséget, valamint a "luxust".
Ausztriában szombatig már több mint 17 ezer koronavírus -fertőzöttet és 675 áldozatot regisztráltak. Csaknem 16 ezren azonban már meggyógyultak. Jelenleg 404 aktív fertőzöttet tartanak számon az országban.
Nem védi jelentősen a koronavírustól az időseket a BCG-oltás - a részletekért olvassa el társportálunk, az nlc.hu cikkét!