"Minden egyes új beteg felvétele a már kezelt páciensektől vesz el energiákat" - mondta el Daróczy-Gaál az InfoRádiónak nyilatkozva. Hozzátette, immár olyan súlyos a helyzet, hogy az intenzív osztályokon az orvosok - döntéshelyzetbe kényszerülve - a lehető legjobb esélyekkel bíró pácienseknek próbálják a legmagasabb szintű ellátást biztosítani. A szakszervezeti alelnök szerint a kórházak száz százaléka telítődni fog, hiszen miközben már most is újabb és újabb osztályokat kell a COVID-19-betegek ellátására megnyitni, tartalékai nem igen maradtak az egészségügyi ellátórendszernek.
Mint azt korábban megírtuk , Szlávik János, a Dél-pesti Centrumkórház osztályvezető főorvosa egy múlt heti kerekasztal-beszélgetésén úgy fogalmazott, a brit vírusvariáns terjedése jobban megviseli az egészségügyet. Elmondta, apró tartalékok még vannak az ellátórendszerben, ezzel együtt azonban nagyon nehéz 3-4 hét elé nézünk. "A járvány felfutó szakaszában vagyunk, egyes számítások szerint március végén, mások szerint április elején lesz a tetőzés" - árulta el a szakember a KOVIDők által szervezett beszélgetésen.
Múlt pénteken az Országos Kórházi Főigazgatóság (OKFŐ) a HVG megkeresésére úgy foglalt állást: a kórházakban továbbra is jut minden arra rászorulónak megfelelő kórházi ellátás és lélegeztetőgép. Az orvosok semmilyen szempontú szelektálására nem kényszerülnek, az ennek ellenkezőjét állító híresztelések megalapozatlanok. A lap annak kapcsán kereste meg az OKFŐ-t, hogy Hegedűs Zsolt, a Magyar Orvosi Kamara (MOK) Etikai Kollégiumának vezetője előzőleg arról beszélt az RTL Klub Híradójában , hogy egyes kórházakban már működnek olyan triázscsapatok, amelyek életkilátásaik alapján osztályozzák a betegeket annak eldöntésére, kik kerülhetnek az intenzívre.