A Dr. Rose ortopédiai részlegének járó- és fekvőbeteg ellátása azonnali megoldást jelenthet azoknak, akiknek a térd- vagy csípőízület fájdalma, deformitása illetve beszűkült mozgásterjedelme a mindennapi tevékenységek elvégzésében komoly zavart okoz, és mielőbbi műtéti beavatkozásra van szüksége. (A műtét akkor javasolt, ha más kezelések - pihentetés, gyógyszeres terápia, fizioterápia - már nem hatásosak.)
Az átlagos várakozási idő a térdprotéziseknél ugyanis eléri a 858 napot, a csípőprotéziseknél a 603 napot, sőt, egyes állami kórházakban 10 évig is kell várni csípőprotézis beültetésre. Míg a térdprotézis műtét várólistája elérheti akár az 1389 napot is. Hangody László a világon az elsők között talált rá az ízületpótlás hatékony módszerére. A csípő- vagy térdízület betegségeinek műtétes korrekciója megszokott esetben nagy vágással, és hosszas lábadozással jár. Hangody pofesszor viszont 40-60 perces műtéteket követően a beavatkozás másnapján talpra állítja a betegeket, akik átlag két-három nap után saját lábukon távozhatnak a kórházból.
Az ízület, ha egyszer roncsolódott, kopott, magától nem regenerálódik. A szervezet ugyan igyekszik valamennyire rostos porccal pótolni, ám ez csak hiányosan sikerül.
Az ízületi felszínek sérüléses vagy kopásos károsodásai nyomán kialakult degeneratív elváltozások a leggyakoribb mozgásszervi problémák. Fájdalmat, mozgáskorlátozottságot, csökkent munkaképességet, korlátozott életvitelt okoznak. Legsúlyosabb eseteikben csak az ízület kicserélése - endoprotézis beültetés - biztosíthat a betegnek elfogadható megoldást.
A kopás korábbi stádiumaiban még van lehetőség arra, hogy kisebb műtéttel fém és műanyag implantátumok beültetése nélkül kezeljük a beteg panaszait, állítsuk helyre a porcfelszín- károsodásokat. A biológiai szemlélet alapján végzett porcfelszín- kezelések azonban, csak az utóbbi években váltak hatékonnyá. A porc ugyanis rossz regenerációs képességgel rendelkezik, ha egyszer roncsolódott, kopott, magától nem gyógyul meg. A szervezet ugyan igyekszik valamennyire rostos porccal pótolni, ám ez csak hiányosan sikerül.
Hangody László "túllépett" a szervezet önjavító kudarcán és azoknál a betegeknél, akiknél talált jó minőségű üvegporcot az ízületben, megoldja ebből a pótlást. Az ízület úgynevezett nem terhelő felszínein ugyanis többnyire van még elegendő ép ízületi felszín, s az azokból kimetszett kis henger alakú darabokat mozaikszerűen beülteti a sérült porc helyére. Ezek a szövetszigetek képesek a még üresen maradt részeket reprodukálni.
Az első ilyen beavatkozást a kilencvenes évek legelején végezte, máig világszerte már évente több mint negyvenezer ilyen műtét történt a magyar eljárásként ismertté vált technikával. A professzor mindehhez speciális műszerkészletet fejlesztett, amellyel a beavatkozás kis metszésből vagy ízületi tükrözés útján is elvégezhető. Az említett minimál invazív módszer egyébként nemcsak a porcfelszín - kezelések, hanem a szalagpótlások, tengelykorrekciók és endoprotetikai beavatkozások rutinszerű elvégzési módja a klinikán elvégzett műtéteknek.