Hogyan kezeljük a köhögést?
A hidratálás az első védekezés a köhögés ellen, különösen, ha a nyálkahártyák kiszáradása fenyeget. Ilyenkor azonban fontos észben tartani, hogy a torkot irritáló italokat - például savas gyümölcsleveket - jobb elkerülni, és óvatosnak kell lenni a tejtermékekkel is, mert olyan érzést kelthetnek, mintha több váladék lenne a torokban.
A sós víz jó a köhögésre?
Az elfogyasztásra szánt a folyadékokat érdemes felmelegíteni, mert hatékonyabbak lehetnek, mint a hideg vagy szobahőmérsékletű italok, jobban segítenek csökkenteni a váladék mennyiségét a légutakban. De nem mindent kell meginni, a folyadékok esetenként máshogyan is használhatók. A megfázás vagy influenza okozta köhögések esetén a sós víz jó szolgálatot tesz . A vele való gargarizálás, és az orrba csepegtetett sóoldat vagy sós orrpray segít elpusztítani a kórokozókat, és a garatba csepegő folyadék rövid távon is enyhülést ad, illetve segíti a váladék távozását a torokból. A gőzzel való inhalálás is segíthet. Ez azonban csak akkor igaz, ha a köhögés a száraz levegő következménye. Más esetekben a nedves levegő ronthat a beteg állapotán, különösen asztmások kerüljék ezt a megoldást.
A köhögésben a levegő is fontos tényező
A felpolcolva alvás is jó módszer, mert ebben a testtartásban a torokban nem tud összegyűlni és köhögést okozni a váladék . Emellett a levegő tisztán tartása is fontos, beleértve a szennyezett levegő és a dohányfüst kirekesztését. A lebegő részecskék, az erős szagok (például parfümök vagy deospray-k) is okozhatnak köhögést, még akkor is, ha másokat nem irritálnak. Nem szabad mozgatni a levegőt, mert az rosszabbá teheti a köhögést. Azaz nem kell légkondi és ventilátor a beteg szobájába, mert az viszkető irritáló érzést kelthet, ami köhögésre ingerel.
Forrás: Wikihow.com