Fontos a rendszeres gyógyszerhasználat, ha allergiások vagyunk?

Ritkán fordul elő, hogy valakit egyik évről a másikra teljesen elkerüli az allergia: a tünetek legtöbbször jól kiszámítható időszakban érkezhetnek meg. Éppen ezért fontos a rendszeres gyógyszerszedés - így elkerülhetjük a legsúlyosabb rohamokat!

Akár 365 napon át egy évben...

Ha valakiről kiderül, hogy allergiás, akkor jó eséllyel már hónapokkal előre meg tudja mondani, hogy mikor és hogyan jelentkeznek majd a tünetei: a szezonális allergia a különböző növények virágzásától függ , míg az állatszőrre vagy poratkára allergiások tudják, hogy egész évben jelentkezhetnek náluk a tünetek.

Időben orvoshoz!

Éppen ennek "köszönhetően", az allergiás hetekre, hónapokra érdemes jó előre felkészülni: a nyugodtabb, tünetmentes időszakban menjünk el orvoshoz. Itt megállapítják, hogy a korábbi évekhez képest milyen gyógyszereket kell szedni és milyen adagolással. Az allergiát okozó növények virágzása előtt pedig kezdjük el szedni a szükséges gyógyszereket. Erről a legkönnyebben a különböző pollenjelentésekből tájékozódhatunk, de egy pollen-öröknaptárat sem árt beszerezni.

Mikor kell elkezdeni gyógyszer szedni?

Felmerülhet a kérdés, miért kell már hetekkel a tünetek megjelenése előtt elkezdeni a gyógyszerszedést. A szteroidtartalmú orrcseppek, melyek a kellemetlen orrfolyást , tüsszögést, szipogást csökkentik, általában lassabban hatnak, szükséges lehet néhány hét, amíg kifejtik a legkedvezőbb hatásukat. Az asztmásoknak felírt, szintén szteroid tartalmú inhalálók pedig megelőzik a fulladást, mely sokszor az allergénektől függetlenül is megjelenhet (például idegesség vagy komolyabb fizikai megterhelés hatására).

Az allergiaszezon előtti gyógyszerszedésnek az is egy lehetséges előnye, hogy szükség esetén még a tünetek súlyosbodása előtt lehet kísérletezni: az egyes szerekre ugyanis eltérően reagálnak az emberek.

Azt sem szabad elfelejteni, hogy bár az allergia gyakran egy-egy bizonyos allergénhez köthető, nem kizárható, hogy valami más váltja ki a kellemetlen tüneteket. Ezt is megelőzhetjük, ha rendszeresen szedjük a gyógyszereket.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Anafilaxiás reakció gyakori okai

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Melegfront
Maximum: +16 °C
Minimum: +3 °C

A Nyugat-Dunántúlon döntően borult lesz az ég, másutt a kezdeti közepesen vagy erősen felhős időt követően délutántól borul be dél felől. Délelőtt csak a Nyugat- és Észak-Dunántúlon, késő délutántól, estétől dél felől egyre többfelé várható eső, zápor. Délen néhol zivatar is kialakulhat, az Alpokalja magasabb részein pedig havas eső, havazás is lehet. Az északi, északkeleti szelet sokfelé kísérik élénk, helyenként erős lökések. A legmagasabb nappali hőmérséklet általában 11 és 21 fok között alakul, de a tartósan borongós Nyugat-Dunántúlon 10 fok alatti értékeket is mérhetnek. Késő este 6, 13 fok valószínű. Napközben melegfront érezteti hatását, ami miatt a frontérzékenyek tünetei ismét felerősödhetnek.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra