Ma már sokaknak van otthon vérnyomásmérője és rendszeresen használják is. Nem szabad azonban elfelejteni, hogy a vérnyomás napközben ingadozik, illetve egyes hatások hirtelen emelkedést vagy csökkenést okozhatnak.
Azonban, ha tartósan a határérték felett van a vérnyomásunk, már orvoshoz kell fordulni, aki megfelelő gyógyszereket ír fel, illetve meggyógyíthatja a vérnyomás emelkedéséért felelős betegségeket. Ugyanis a magas vérnyomás mögött állhatnak más szervi bajok, például a vese nem megfelelő működése.
A helytelen életmód nagyban hozzájárul a magasvérnyomás-betegség kialakulásához
Azonban a gyógyszerek szedése helyett lényegesen a hasznosabb az általános egészségünk szempontjából, ha inkább megelőzzük a betegség kialakulását.
A magas vérnyomás sok esetben vezethető vissza a nem egészséges életmódra. Manapság az emberek egyre inkább ülő életmódot folytatnak, keveset mozognak, és sok időt töltenek a lakásban vagy az irodában. A nagyvárosok szennyezett levegője szintén ártalmas, akárcsak az olyan káros szenvedélyek, mint a dohányzás vagy az alkoholfogyasztás. A mindennapi rohanás, stressz szintén sokat segít a betegség kialakulásában.
Mivel a magas vérnyomás egyik oka lehet az elhízás , a megfelelő étrend a betegség megelőzésében alapvető fontosságú. Amellett, hogy hizlalnak, a feldolgozott, tartósítószerektől, cukortól és rossz zsíroktól hemzsegő élelmiszerek igen rossz hatással vannak az általános egészségügyi állapotra. És akkor ne is említsük például a gyorséttermekben kapható készételeket.
Akiknél már kimutatták a betegséget, vagy tartanak attól, hogy magas lesz a vérnyomásuk, próbáljanak meg egészségesebben élni, sok gyümölcsöt és zöldséget fogyasztani és rendszeresen mozogni. Kerüljék a káros szenvedélyeket és próbálják meg lehetőség szerint mindig kipihenni magunkat, hogy elűzzék a stresszt életünkből.