C-vitamin
Megelőzési szándékkal napi 250-1000 milligramm C-vitamint érdemes bevinni, ha extrém fizikai igénybevételnek tesszük ki magunkat, vagy nagy fokú stressz alatt állunk, és olyankor is, amikor megfázásra szedünk valamilyen gyógyszert.
Ginzeng
Kutatások szerint a ginzeng serkenti az antitestek termelődését, így segít a szervezetnek elpusztítani a behatoló kórokozókat. Napi kétszer 200 milligramm bevétele nagyszerű módszer a megelőzésre náthaszezonban. A mennyiséggel ugyanakkor legyünk óvatosak, mert túl nagy mennyiségben szedve fejfájást, emésztési zavarokat, szorongást és álmatlanságot is okozhat.
Cink
Nátha kezelésére napi 10-20 milligramm cinket érdemes szedni mindaddig, amíg jobban nem leszünk. Ha nincs belőle elegendő a szervezetünkben, akkor sokkal nagyon eséllyel kapunk el különböző fertőzéseket, betegségeket. Kutatások szerint a cink megakadályozhatja, hogy a fertőzések az orr nyálkahártyáján keresztül bejussanak a szervezetbe, valamint a sejteket is védi a fertőzések káros hatásaitól. Ugyanakkor fontos tudni, hogy a cink túl nagy dózisban mérgező lehet, hányingert okozhat, illetve nagy mértékben ronthatja az ízérzékelést. A cinket megelőzésképpen semmiképp se szedjük, olyankor vegyük be, ha már betegek vagyunk, de olyankor se éhgyomorra, mert irritálhatja a gyomrot.
Bodza
Több kutatás is igazolja, hogy a bodza nagyon hatékony a nátha kezelésében. A bodzatea, a bodzakivonat fogyasztása az immunrendszert is erősíti, és remek kiegészítőkezelés a megfázásra szedett gyógyszerek mellé.
Andrigraphis paniculata
Ez a növény nagyszerű gyulladáscsökkentő és immunerősítő, gyógynövényboltokban és drogériákban kapható. Az ayurvédikus orvoslás hurutos megbetegedések kezelésére használja.
D-vitamin
A D-vitamin is segíthet, leginkább, ha komolyabb hiány van belőle a szervezetünkben. Ha vérképünk is bizonyítja, akkor a kezelőorvos határozza meg a kellő mennyiséget, illetve az időtartamot, ameddig szednünk érdemes.
Forrás: rodalewellness.com