Bizonyos gyógyszerek szedése
A hőhullámok számos, receptre felírt gyógyszer lehetséges mellékhatásainak listáján ott szerepelnek. Ilyenek a különböző ópioidok, antidepresszánsok, illetve például bizonyos, csontritkulásra felírt tabletták. Ha valami újat kezdünk el szedni, és nem sokkal később hőhullámokat tapasztalunk, kérjük meg az orvosunkat, hogy írjon fel valami mást.
Súlyfelesleg
Mivel a túlsúly hatással van az anyagcserére, nem ritka, hogy a plusz kilókkal rendelkezőknél hőhullámok jelentkeznek. Ilyenkor egészséges táplálkozással és rendszeres sporttal meg kell próbálni felvenni a harcot a plusz kilókkal. Ha sikerül leadnunk valamennyit, jó eséllyel a hőhullámok is megszűnnek majd.
Ételérzékenység, ételallergia
Csípős ételek fogyasztása után szinte mindenki azt tapasztalja, hogy melege lesz, és izzadni kezd. Ugyanakkor ezt a tünet olyankor is előjöhet, ha diagnosztizálatlan ételallergiánk, vagy ételintoleranciánk van. Gyakori "bűnösnek" számítanak az alkohol, a koffein, illetve bizonyos adalékanyagok, például a szulfitok. Ha evés után gyakran vannak hőhullámaink, érdemes lehet allergiatesztet végeztetni.
Szorongás
A stresszel, szorongással járhat ideges mozgás, szapora szívverés - és hőhullámok, illetve extrém izzadás is. Ilyenkor elsősorban a stresszt kell kezelni, illetve a forrását megszüntetni ahhoz, hogy elmúljanak a tünetek. A rendszeres sport, illetve meditáció, jóga, esetleg tai chi kifejezetten jót tehet.
Bizonyos betegségek
Pajzsmirigy-gondoknál nem ritkák a hőhullámok, különösen a pajzsmirigy-túlműködéssel küzdők esetében. Egyes fertőzések, illetve vírusok is kiválthatnak hőhullámokat. Ezekben az esetekben a kísérő tünetek láz, hasmenés, hasi diszkomfortérzés is lehetnek.
Forrás: prevention.com