A legjobb teák megfázásra

Ahogy megelőzésre, úgy a tünetek enyhítésére is kiválóan alkalmasak a gyógyteák. De melyiket kortyolgassuk, ha megfáztunk?

Kamilla

A gyulladt torok kiváló öblögető szere, érdemes az orvosi zsálya főzetével felváltva alkalmazni. A hurutos légutak kiváló ellenszere, enyhíti a rekedtséget, fertőtlenítő hatású, nyugtatgatja az egész szervezetet. Forrázás után 10-20 percig hagyjuk állni, ízesítsük mézzel, ha már nem forró.

Hársfavirág

A kamilla után a második legnépszerűbb gyógytea megfázás idején, de akár az influenza tüneteit is enyhíti, szívbetegek azonban kerüljék. Oldja a hurutot, csökkenti a gyulladást, izzaszt, csillapítja a köhögést és csökkenti a torokgyulladást. Forrázás után negyedórát kell állni hagyni. A hársfavirág méze nyugtató és antiszeptikus hatású, használjuk a teába!

Kakukkfű

Nem csak a gyomornak kedvez, és a férgeket száműzi, köptető és légcsőhurut oldó áldásos hatása a felső légúti gyulladások esetén kiválóan alkalmazható. Öblögetni is érdemes vele a szájat és a torkot. Forrázás után lefedve álljon negyedórát a tea. Használhatjuk fürdőnek és gőzöléshez is. Útifűvel érdemes fele-fele arányban keverni, visszaszorítja a kórokozókat.

Fokhagyma

Bár nem teát főzünk belőle, ahogy a csipkebogyót, ezt is áztatjuk: az összetört fokhagymát egy pohár vízben 6 órán át hagyjuk dolgozni. Kihajtja a vírusokat és a férgeket is. Adjunk hozzá gyömbért és citromot, hatását megsokszorozhatjuk.

Martilapu

Ez a gyógynövény a világ egyik legrégebbi köhögés elleni gyógynövénye, érdemes többféle áldásos hatású teával keverni.

Ánizs

Amellett, hogy a gyomornak is jót tesz, antiszeptikus hatású és köptető tea készíthető belőle. A ledarált vagy megtört ánizst forró vízzel öntsük fel és hagyjuk ázni 5-10 percig letakarva, majd szűrjük le és élvezzük enyhítő ízét. Érdemes frissen fogyasztani.

Számtalan gyógynövény alkalmas a megfázás tüneteinek enyhítésére!
Számtalan gyógynövény alkalmas a megfázás tüneteinek enyhítésére!

Bodzavirág

A hársfavirágtea legjobb barátja, vért tisztít, izzaszt és meghűléses betegségekre kiváló. Elég neki 5-10 perc is az ázáshoz. Nem csak teája jó, inhaláljuk, vagy gargalizáljunk vele, elűzi a náthát, a fülfájást és a rekedtséget is.

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

Édeskömény

Jótékony hatású a hörgőkre, csillapítja a köhögési ingert, eközben pedig elősegíti a váladék felköhögését. Gyulladáscsökkentő hatású, gátolja a kórokozók elszaporodását.

A nátha típusai A közhiedelemmel ellentétben nem a hideg miatt leszünk náthásak, bár az alacsony hőmérséklet kedvez a betegséget okozó vírus terjedésének. Milyen típusai vannak?

Zsálya

Gyulladáscsökkentő, nem kíméli a szervezetet megtámadó kórokozókat, így fogínygyulladás és szájnyálkahártya problémák ellen is hatásos. Teája egyszerűen elkészíthető és ízesíthető.

Tüdőfű

Ahogyan nevében is benne van, a leghatásosabb gyógynövény légúti megbetegedések esetén. Teája az egyik leghatásosabb a légzőszervekre nézve, így minden megfázás elleni italba érdemes belekeverni a főzetét. Általánosan, megelőzésre és kezelés esetén ideális.

Bazsalikom

Torokgyulladás esetén öblögető szerként használjuk, de ha lenyeljük, a gyomornak is jót tesz.

Borsikafű

Köhögéscsillapító hatású.

Borsmenta

Külsőleg torokbántalmakra kiváló, leforrázva teaként fogyasszuk, fokozza a nyálképződést, és csökkenti az orr váladéktermelését.

Cserszömörce

Gátolja a gyulladást és a kórokozók elszaporodását. A hurutok egyik legkiválóbb ellenszere, öblögessünk vele.

Édesgyökér

Köptet, oldja a váladékot, csökkenti a felső légutak gyulladását, jótékony légcsőhurut esetén és segít az ellazulásban is.

Akácfa

A forrázás után langyosan kortyolgatott, akácmézzel ízesített akácfatea nagyon hatásos köhögés idején.

Menta

Leszámol a baktériumokkal, a náthás időszakban köhögés csillapítására is használható, ha gyógynövényboltban járunk, akkor fodormentát vegyünk.

Ökörfarkkóró

Oldja a hurutot, csökkenti a gyulladást, fontos, hogy alaposan szűrjük meg, mielőtt elfogyasztjuk.

Útifű

Nagyon sokoldalú náthatea: antibakteriális gyulladáscsökkentő és görcsoldó hatású, ezáltal csökkenti a köhögést, és a megfázást egyéb kellemetlen tüneteit. Felszakítja a letapadt nyákot, elősegíti a köpetképződést.

Csipkebogyó

A fenti gyógynövényeket legegyszerűbben teaként fogyaszthatjuk, forrázás után hagyjuk őket ázni. Mindazonáltal, ahogyan a fokhagymát, úgy a csipkebogyót se tegyük ki forró víznek. Áltermését öntsük le hideg vízzel és hagyjuk állni és ázni, majd csak ezt követően szűrjük le.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

40 felett erre figyeljenek a nők és a férfiak

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Hidegfront
Maximum: +4 °C
Minimum: -5 °C

Délelőtt nagyobb felhőtömbök vonulnak északnyugatról délkelet felé, emellett hosszabb-rövidebb időre a legtöbb helyen kisüt majd a nap. Délelőtt hózáporok még elszórtan előfordulhatnak, majd számosságuk délután jelentősen csökken, ezzel együtt a felhőzet is. Délutántól egyre nagyobb területen kiderül az ég, és csökken a csapadék esélye. Az északnyugati szél főként hazánk északnyugati felén erősödik meg, Sopron és a Bakony környékén akár viharos lökések is előfordulhatnak. A legmagasabb nappali hőmérséklet általában 1 és 7 fok között alakul. Késő estére -6 és 0 fok közé hűl le a levegő. Napközben egy hidegfront okozhat sokaknál kellemetlenségeket.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra