Bazsalikom
Cserépben év közben is növeszthető, de úgy is eltarthatjuk, hogy a felaprított levekelet egy kis vízzel lefagyasztjuk egy jégkockatartóban. A bazsalikom segít levinni a lázat , és enyhíti a megfázás és nátha tüneteit is.
Macskagyökér
Nagyszerű lázcsillapító, teaként, vagy akár salátába keverve is fogyasztható. Fontos, hogy kismamáknak kerülniük kell.
Fahéj
Nemcsak finom az íze és az illata, de felmelegíti a testet, és segít feloldani a nátha során az orrüregben vagy garatban letapadt váladékot is. Kismamáknak ezzel is óvatosan kell bánniuk.
Echinacea
Nagyszerű immunerősítő, gyógyító növény, ami nagy mértékben képes felgyorsítani a gyógyulást akkor, ha még a betegség kezdeti szakaszában szedni kezdjük. Teaként vagy tinktúraként is beszerezhető.
Eukaliptusz
Nem véletlen, hogy sok nátha elleni szer összetevői között szerepel ez a gyógynövény - az olaja egy kevés vízbe csöppentve és elpárologtatva segít enyhíteni a légzési nehézségeket. Az is hasznos, ha forró eukaliptuszos víz gőzét lélegezzük be.
Fokhagyma
Gyulladáscsökkentő és gombaölő hatású, fokhagyma-kivonatot tartalmazó szerek, vagy nyers fokhagyma rendszeres fogyasztásával hatékonyan erősíthetjük meg az immunrendszerünket.
Gyömbér
Mivel segíti az izzadást, nátha és megfázás esetén a belőle készült tea nagyon jó hatású, és a lázcsillapításban is segítséget nyújthat.
Izsópfű
A felső légúti betegségek és a nátha hatékony ellenszere, amely levesek, húsételek ízesítésére is használható.
Citromfű
A belőle készült tea nagyon jót tesz mindenkinek, aki náthás, lázas és köhög, de az is hatékony, ha néhány levelet a fürdővizünkhöz keverünk.
Forrás: rodalewellness.com