Párásítsuk a levegőt!
A száraz levegőjű lakásban nehezebben kapunk levegőt, míg ha kellően párás a levegő , az segíthet feloldani a felgyülemlett váladékot és kellően nedvesen tartja az orr, illetve a torok nyálkahártyáját. Ennek köszönhetően a fájdalom és a kellemetlen érzések is enyhülhetnek. Ha párásítót használunk, ne felejtsük el rendszeresen kitisztítani, mert könnyen megtelepedhetnek benne a kórokozók.
Zuhanyozzunk lefekvés előtt!
A forró zuhany vagy fürdő gőzének hatására nemcsak segít megszabadulni a felgyülemlett váladéktól, de a hatására könnyebben tudunk lélegezni is, ez pedig megkönnyíti azt, hogy éjszaka kipihenjük magunkat.
Óvatosan a gyógyszerekkel!
A vény nélkül kapható, megfázás elleni szereknek olyan hatóanyagai is lehetnek, amelyek ébren tartanak minket éjjel. Ilyen lehet például az energiát adó koffein . A nyákoldók is éberséget okozhatnak. Arra is ügyeljünk, hogy ne szedjünk össze-vissza gyógyszereket, és tartsuk be a javasolt adagolást, így elkerülhetjük a "túladagolást".
Kezeljük a fájós torkot!
Ha fáj a torkunk, az könnyen megakadályozhatja, hogy kipihenjük magunkat, ezért vegyünk be gyógyszert, öblögessünk sós vízzel vagy szopogassunk el egy fájdalomcsillapító tablettát.
Használjuk az illóolajok erejét!
Az illóolajok , vagy az azokat tartalmazó termékek, például a mellkasra kenhető balzsamok segíthetnek a köhögés elleni küzdelemben és az orrunkat is kidugíthatják. A leggyakoribb és legjobb hatású illóolajok a mentol és az eukaliptusz.
Emeljük meg az ágy fejrészét!
A hagyományos elképzelés szerint az a legjobb, ha a betegek fejét alaposan feltámasztjuk néhány puha párnával. Azonban a szakemberek szerint ez természetellenes tartásba kényszeríti a nyakunkat. Azonban az enyhén megemelt fej és mellkas segíthet abban, hogy könnyebben lélegezzünk. Próbáljuk meg az egész matracunkat megemelni, ez kíméletesebb lehet a gerincünknek.