Túl sok koffein
Aki sokat kávézik, vagy teázik, annál a jelentős koffeinbevitel okozhat szemhéjrángást, mert a hatására a szívverés és az anyagcsere is felgyorsul, és az izmok is megfeszülnek - például a szemhéjmozgató izmok is. Ha gyakran tapasztalunk ilyesmit, érdemes lehet visszavenni a koffeinfogyasztásból.
A stressz is kiválthatja
A testünk sokféleképpen reagálhat a stresszre , ezek közül az egyik lehet a szemtikkelés is. Ilyenkor érdemes kipróbálni valamilyen nyugtató teát, esetleg egy kis jógát vagy meditációt, ami segíthet megnyugodni.
Allergia is lehet az ok
Ha valaki allergiás, a szervezetében hisztamin szabadul fel , erre pedig a test különféleképpen reagálhat - például viszketéssel, vagy épp szemhéjrángással is. Ilyenkor speciális szemcseppel enyhíthetőek a tünetek.
Túl kevés alvás
A szemhéj körüli izmok nagyon érzékenyek, így ha nem tartjuk eleget csukva a szemünket, vagyis nem alszunk eleget, nem lazulnak el, és rángatózással, remegéssel reagálhatnak. Ha ilyesmit tapasztalunk, mindenképp szakítsunk időt a pihenésre.
Nem megfelelő szemüveg
Ha szemüvegesek vagyunk, a szem önkéntelen rángatózása lehet az egyik jelzés arra, hogy más, esetleg erősebb lencséjű darabra lehet szükségünk. Rendszeres tikkelés esetén érdemes elmenni a szemészetre, és orvossal beszélni a tünetekről.
Tumor is állhat a háttérben
Nagyon ritkán, de előfordulhat, hogy a rángatózás oka agydaganat . Ha az összes többi okot teljesen kizártuk, akkor sem kell feltétlenül megrémülnünk, de a biztonság kedvéért mindenképpen forduljunk orvoshoz.
Forrás: womenshealthmag.com