A kutatók megfigyelték, hogy az idősödő egerek neuronjai olyan anyagokat termelnek, melyek gyulladást idézhetnek elő, és ezáltal megváltoztatják az állat DNS-ét, ez pedig károsodásokat okoz a szomszédos sejtekben. Azt, hogy a bőrsejtek így viselkednek, már eddig is tudtuk, elég arra a hétköznapi jelenségre gondolni, hogy a kosárba keveredett egyetlen rohadt alma miatt az egész kosár gyümölcs tönkremehet, ám a neuronokról eddig úgy vélték a szakemberek, hogy másképp viselkednek.
Amint azt Thomas von Zglinicki, a Newcastle Egyetem sejtgerontológia professzora kifejtette, a mostani tanulmány új rálátást enged arra, hogy egyetlen sejtben jelentkező károsodás hogyan képes oly mértékben elterjedni, hogy végül az agyat is megtámadja.
A friss ismeretek fényében új lehetőségek nyílhatnak a különféle agykárosodások, például a demencia vagy az időskori hallásromlás kezelésére, bár még szükség lesz további kutatásokra is annak érdekében, hogy kiderüljön, vajon a folyamat a rágcsálókhoz hasonló módon zajlik-e emberek esetében is.