Ez az átlagos életkor ugyanis, amikorra a prefrontális kéreg is kifejlődik. Olyan agyi területről van szó, amely például az impulzív viselkedésért is felelős. Egyes kutatók szerint ennek is köszönhető, hogy a tömeges erőszakos cselekményeket leggyakrabban 20-30 év közötti férfiak követik el. Ezt az elképzelést erősíti Howard Forman véleménye is: a New York-i Albert Einstein Orvostudományi Főiskola professzora szintén úgy gondolja, hogy az érintett férfiak jó része még nem érte el a végleges agyi fejlettség állapotát.
Érdemes megemlíteni, hogy születésünktől fogva egymást követik az agyi fejlődés mérföldkövei. A nyelvek elsajátítására például átlagosan 5 évesen válnak alkalmassá a gyerekek, míg a látás és a hallás 6 éves korra alakul ki teljesen. A hangszereken való játékra 9 évesen állunk először igazán készen, míg a memória és a problémamegoldás terén 15 esztendősen érjük el az optimális állapotot. A 25 éves kor elérése a jutalmazás értelmezésében és az arra való reagálásban is fontos lépcső, akárcsak az indulatok és ösztönök kezelésében.
Egy dolog persze elérni az ideális állapotot, és megint más kérdés, hogy különböző szempontokból vizsgálva mikor teljesít a legjobban az agyunk. Adatokat megjegyezni például 18 évesen tudunk a leghatékonyabban, míg az idegen, szokatlan neveket 22 évesen vagyunk képesek igazán sikeresen megtanulni. Az arcok memorizálása 32 éves korban éri el a csúcspontját, az érzelmi intelligencia pedig 48 évesen tetőzik. Az új információk értelmezése az ötödik iksz betöltésével válik a legkönnyebbé, szókincsünk pedig 67 évesen a legterjedelmesebb.
Forrás: businessinsider.com