A nők hajlamosabbak a fájdalomra
Hogy pontosan miért van így, egyelőre nem tudták kideríteni, de tény, hogy genetikai felépítésük miatt úgy tűnik, a nők többször éreznek fájdalmat a férfiaknál. Hozzátartozik a tényekhez, hogy a férfiakat övező sztereotípiák részét képezi, hogy a hímneműek erősek, kemények, így többször megesik, hogy nem beszélnek arról, ha fáj valami , míg a nőket már gyerekkoruktól úgy nevelik, hogy nem szégyen ilyesmiről beszélni, vagy kimutatni a fájdalmat.
A pihenés nem mindig jó ötlet
Bár ha fáj valamink, például a hátunk vagy a vállunk , akkor leginkább a fekvés esik jól, sokszor jobb, ha inkább - természetesen odafigyelve a terhelésre - mozgunk, sportolunk valamit. Konzultáljunk erről az orvosunkkal, de a fizikai aktivitás általában valóban jót tesz ilyenkor.
A migrén klimax előtt a legrosszabb
Több kutatás is kimutatta, hogy a nőknél a migrénes fejfájások olyankor a legszörnyűbbek, amikor az ösztrogénszintjük alacsonyan van - például a klimaxhoz közeledve. Szerencsére a fejgörcsök némi hormonpótlással kordában tarthatóak.
A természetes fájdalomcsillapítás tényleg működik
Nem csak humbug, hogy gyógyszerek nélkül is érezhetjük magunkat jobban. Természetesen sok mindentől függ, hogy kinek mi válik be, de az akupunktúra , a csontkovácsolás, a jóga és a masszázs is bizonyítottan képes meglepően jó eredményeket hozni.
A táplálkozás is számít
A cukor, a finomított szénhidrát és a túl sok vörös hús fogyasztása nem jó ötlet, ha fáj valamink, mert ezek mind támogatják a szervezetben végbemenő gyulladásos reakciókat. Az olyan ételek, mint a szardínia vagy az olívaolaj egészséges zsiradéktartalmuk miatt épp ellenkező hatásúak, ezért hasznosak lehetnek, akárcsak a cseresznyelé, amelynek rendszeres fogyasztása szintén lehet fájdalomcsillapító hatású egy 2013-as tanulmány szerint.
Forrás: health.com