Tesztek is kimutatták már, hogy azok a nők, akik a fájdalmas menstruáció (dysmenorrhea) miatt szenvednek, rosszabbul teljesítenek. A rendszeres fájdalom a nők negyven százalékánál lép fel, azaz ötből ketten érintettek. A rossz közérzet a leggyakoribb tünet, de hányinger és görcsök is előfordulnak, míg komolyabb szimptóma 15 százalékuknál lép fel.
Brit kutatók, a Bathi Egyetem munkatársai most azt derítették ki, hogy a fájdalmas menstruáció csökkenti a szellemi teljesítményt, elsősorban számítógépes feladatok esetén - írja a Daily Mail . Az Ed Keogh pszichológus vezette kutatócsoport kimutatta, hogy mindez már nem csupán az észlelést befolyásolja, hanem túlmegy rajta, és a fájdalom a gondolkodást is áthatja.
A kutatók kísérletet is végeztek 52 olyan felnőttel, akik fájdalmas menstruációra panaszkodtak. A figyelmüket vizsgálták, méghozzá "egymással versengő", azaz párhuzamosan végzendő feladatok esetén. A fájdalom csökkentette a kísérleti alanyok teljesítményét: nemcsak figyelemzavarhoz vezetett, hanem a kognitív képességeket is negatívan befolyásolta.
A HáziPatika. com korábban már írt hányás , rosszullét, netán gyakori fájdalmas vizeletürítés, tartós székrekedés.
A fájdalmakat a méh falában levő erek összehúzódása és a méh izmos falának összehúzódásai okozzák, amelyek a vérzés kezdetén a menstruációs folyamat elindításához szükségesek. A mozgások célja, hogy lelökjék a méhnyálkahártyát (endometriumot), hogy a következő ciklusban fiatal nyálkahártya képződhessen. Az ösztrogén hormonok hatására a méhnyálkahártyában keletkező prosztaglandinok tehetnek arról, hogy hosszan tartó és erős méhizom-összehúzódások jönnek létre.