Mit együnk a hüvely egészségéért?

A hüvelyi problémák, például a bakteriális és gombás fertőzések, a hüvelyszárazság vagy egyéb betegségek, nemcsak nagyon kellemetlenek és fájdalmasak, de súlyosabb szövődményekkel is járhatnak. Ki gondolta volna, hogy a hüvely egészségének megőrzéséhez a táplálkozással is hozzájárulhatunk?

A hüvely egészségének megőrzéséhez a legfontosabb, hogy a hüvelyflóra érzékeny egyensúlyát megőrizzük, vagyis ne engedjük, hogy a hüvely pH-ja megváltozzon, és a jótékony baktériumok száma csökkenjen. Ezt az egyensúlyt sok dolog felboríthatja, például gyulladásos betegségek, fertőzések, szexuális úton terjedő betegségek, pszichológiai okok. Emellett például a fogamzásgátló tablettáknak is lehet ilyen mellékhatása. Megfelelő étrenddel azonban hozzájárulhatunk ahhoz, hogy a hüvelyünk egészséges maradjon.

Lássuk a legjobb ételeket!

A joghurt olyan jótékony hatású baktériumokat tartalmaz, amelyek segítenek fenntartani a bél-, illetve a hüvelyflóra egészségét, megakadályozzák a káros baktériumok elszaporodását, a tejsav pedig segít fenntartani a megfelelő kémhatást és elpusztítja a betegséget okozó mikrobákat is. Naponta egy doboz natúr, cukrozatlan joghurt elegendő lehet az egészséghez.

Szürkés, zöld, túrós? A hüvelyfolyás egészen addig természetes jelenség, míg állaga meg nem változik, vagy kellemetlen szaga nem lesz. Ha azonban a megszokottól eltérő minőségű és mennyiségű váladék hagy nyomot a fehérneműn, érdemes orvoshoz fordulni. Kattintson tovább! A citromlé is jótékonyan hat a szervezet pH-jára, emellett serkenti az immunrendszer működését, emellett olyan antioxidánsokat tartalmaz, amelyek megakadályozzák, hogy az úgynevezett szabadgyökök károsítsák a sejteket.

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

Facsarjuk ki egy fél citrom levét egy pohár langyos vízbe, tegyünk hozzá egy kis mézet, majd ezt igyuk meg naponta 1-2 alkalommal.

A vörösáfonya levéről régóta tudják, hogy nagyon jót tesz a húgyutaknak, segít megőrizni az egészségüket, csökkenti a fertőzések kialakulásának esélyét , ha pedig már kialakult a gyulladás, akkor gyorsítja a gyógyulást. A vaginális fertőzések, gyulladások esélyét is jelentősen csökkentheti. Igyunk naponta egy pohár áfonyalevet, vagy szedjünk rendszeresen áfonyatartalmú étrend-kiegészítőket.

A fokhagyma is helyreállíthatja a hüvelyflóra egészségét

A fokhagyma is helyreállíthatja a hüvelyflóra egészségét

A fokhagymának immunerősítő, mikroba- és gombaellenes hatásai is vannak, így a segítségünkre lehet például abban, hogy a hüvelyt érintő betegségektől gyorsabban megszabaduljunk (illetve, lecsökkentsük a fertőzések kialakulásának esélyét). A fokhagyma rendszeres fogyasztásával ritkábban jelentkezhetnek olyan problémák, mint a hüvelytájéki viszketés, az égő érzés, a kellemetlen szagú folyás.

A szójában, illetve a belőle készült termékekben olyan fitoösztrogének találhatóak, amelyek megakadályozzák, hogy a hüvely fala túlságosan kiszáradjon - ez nagyon fontos ahhoz, hogy a betegségek ne tudják megtámadni a hüvelyt. A benne található omega-3 zsírsavak, vitaminok és ásványi anyagok gyulladáscsökkentő hatásúak, emellett segítenek a premenstruációs szindróma tüneteinek megelőzésében.

Hasonlóan jó hatású lehet a lenmag is, ebben ráadásul cink is található, amely az irritációt, viszketést is csökkenti.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

40 felett erre figyeljenek a nők és a férfiak

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Melegfront
Maximum: +6 °C
Minimum: -1 °C

Nyugat felől megnövekszik, megvastagszik a felhőzet. Késő este északnyugaton már előfordulhat havazás, havas eső. Az ország északkeleti felén ismét nagy területen lesz erős, helyenként viharos az északnyugati, nyugati szél, majd átmenetileg csillapodik a légmozgás. Késő este -5 és +4 fok között alakul a hőmérséklet. Úgy tűnik, a keddi nap számos időjárási jelenséget felvonultat. Lesz napsütés, havas eső, széllökések és zápor is.