Mit kell tudni az intimtölcsérről?

Egy átlagos nő élete során nagyjából 10 ezer intim higiéniai eszközt, tampont vagy betétet használ el a menstruációi során.

Ezek az eldobható eszközök azonban nem feltétlenül kímélik jobban a környezetet, de a tudatosabban gondolkodók számára nemrég megjelent egy új lehetőség is a piacon.

Menstruációs vér: mi kóros, mi normális? A menstruációs vér igen változatos színű, állagú, sőt szagú is lehet, de a legtöbb nő túlságosan kínosnak tartja megkérdezni, hogy amit tapasztal, vajon normális vagy kóros-e. Pedig a távozó vér sok mindent elárulhat az egészségünkről! Kattintson! Az intimtölcsér (intimkehely, menstruációs tölcsér vagy menstruációs kehely néven is ismerhető) egy olyan, puha műanyagból, latexből vagy szilikonból készült kehelyszerűség, melyet a hüvelybe kell felhelyezni. A rugalmas kehely összegyűjti a menstruáció során a méhből származó vért és váladékot - a tamponok és intim betétek ezzel szemben felszívják azt.

Az intimtölcsért összehajtott állapotban kell a hüvelybe helyezni - az eszköz használói szerint meglehetősen gyorsan elsajátítható a megfelelő módszer -, ahol "kirúgja" magát, és pontosan a helyére igazítható. A menstruációs kelyhet 8-12 óránként kell eltávolítani, majd alapos elmosást követően újra használhatóak. Az intimkelyhek több méretben is elérhetőek, és ha nem a megfelelő méretet választjuk, nagyon kényelmetlenek lehetnek.

Az intimtölcsér előnye, hogy sokkal ritkábban kell cserélni, mint egyéb női higiéniás eszközöket , ritkább az "átázás" jelensége is. Egyáltalán nem elhanyagolható a környezetre gyakorolt hatás: mivel újrahasználható, nem termel nehezen lebomló hulladékot. Bár az ára első pillantásra soknak tűnhet egy csomag tampon vagy intimbetét árához képest (a hazánkban forgalmazott intimtölcsérek ára 6000 és 10 000 forint között mozog), de hosszú távon anyagilag is jobban megéri.

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

Az intimtölcsér bizonyos szakértői vélemények szerint egészségesebb a hüvely számára

Az intimtölcsér bizonyos szakértői vélemények szerint egészségesebb a hüvely számára

Az intimtölcsér bizonyos szakértői vélemények szerint egészségesebb a hüvely számára, mint az egyéb higiéniás eszközök. Mivel felfogja, és nem magába szívja a vért és a váladékokat, nem szárítja ki a hüvelyt , és nem borítja fel annak érzékeny bakteriális egyensúlyát sem. A tamponok használata során van némi esély az úgynevezett toxikus sokk szindróma kialakulására, az intimtölcsérnél ez nem fordul elhat elő.

A legnagyobb ellenérv az intimtölcsérrel szemben, hogy sokkal bonyolultabb, nehézkezesebb a felhelyezése és az eltávolítása, mint egy tamponnak (az intim betétekről nem is beszélve), és bizony sokkal több "maszatolással" járhat együtt a használata. Az intimtölcsér megtisztítása nehézségekbe ütközhet például utazás közben, hiszen a nyilvános mosdókban nem mindig van lehetőség az eszköz elmosására.

A méhen belüli fogamzásgátló eszközt használó nőknek mindenképpen egyeztetniük kell a nőgyógyászukkal arról, ha intimtölcsérre kívánnak áttérni, mert előfordulhat, hogy a tölcsér eltávolításakor véletlenül a spirált is elmozdítják a helyéről.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

40 felett erre figyeljenek a nők és a férfiak

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Melegfront
Maximum: +6 °C
Minimum: -1 °C

Nyugat felől megnövekszik, megvastagszik a felhőzet. Késő este északnyugaton már előfordulhat havazás, havas eső. Az ország északkeleti felén ismét nagy területen lesz erős, helyenként viharos az északnyugati, nyugati szél, majd átmenetileg csillapodik a légmozgás. Késő este -5 és +4 fok között alakul a hőmérséklet. Úgy tűnik, a keddi nap számos időjárási jelenséget felvonultat. Lesz napsütés, havas eső, széllökések és zápor is.